еМагазин

Tag : Апасиев

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Апасиев рапуваше кај Лазаров

Редакција
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев гостуваше во поткастот на Стефан Лазаров, а меѓудругото ги покажа и своите раперски способности. Фото/видео: Лазаров/Фејсбук...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Крмов кршеше во Собрание, Апасиев со чевел ставаше печат на амандманите за Деловникот

Редакција
На вчерашната седница за Деловникот на Собранието, пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев со чевел ставаше печат на амандманите кои ги поднесе партијата, а...
Македонија

Уставен нема да одлучува за барањето на Апасиев за повреда на правото на политичко дејствување, ја отфрли и иницијативата на Трајанов

Редакција
Уставниот суд нема да одлучува за барањето на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев за иницијативата за повреда на правото за политичко дејствување. На...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апасиев за резолуцијата на германскиот Бундестаг: На пет страници ниту еднаш Македонци

Редакција
За резолуцијата за Македонија која беше донесена пред неколку дена од страна на германскиот Бундестаг се огласи лидерот на Левица, Димитар Апасиев. -Резолуцијата на германскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апасиев го тужи Tалат Џафери за политичка дискриминација

Редакција
Претседателот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев до Основниот граѓански суд – Скопје, преку неговиот адвокатски тим од правниот сектор на партијата, поднесе...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Апасиев во родното место на Делчев: Нема роденден со премолчени места на раѓање

Редакција
Во пресрет на 4. февруари, денот на раѓањето на таткото на македонската нација – Гоце Делчев, официјална делегација на Левица, предводена од претседателот Димитар Апасиев,...
Македонија

(Фото) На Апасиев му ја изгребале колата на собранискиот паркинг

Редакција
На лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев му го изгребале автомобилот на собранискиот паркинг. „Ми ја изгребал Алфата на собранискиот паркинг и си отишол!?...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апасиев за изборот на Абази: „На денот на „лидерската“ ДУИ им го зеде и Обвинителството за организиран криминал“

Редакција
Со реакција на изборот на Ислам Абази за нов шеф на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, на социјалните мрежи реагираше лидерот...
Македонија

Апасиев го пријави Џафери заради објавувањето на домашната адреса

Редакција
Денеска пратеникот и лидер на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев, до Агенцијата за заштита на лични податоци, поднесе Барање за утврдување повреда на правото...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апасиев: За една фотосесија го шитнаа и народот, и јазикот, и културата, и историјата

Редакција
Во врска со денешната првата Меѓувладина конференција со ЕУ, на Фејсбук се огласи лидерот на Левица, Димитар Апасиев. “За една фотосесија на ко божемска “конференција”...