еМагазин

Tag : Ислам Абази

Македонија ТОП СТОРИИ

Абази ќе проверува како внукот на Ахмети за без пари стекна 39% од „Соравиа„

Редакција
Телевизијата Алсат М објави дека по допрен глас Основното јавно обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, со кое раководи Ислам Абази, ќе проверува како...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе истражи ли семејниот пријател Абази како внукот на Ахмети стекна 39% од “Соравиа“ без пари

Редакција
Дрин Ахмети, син на братот на лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети е топ тема во јавноста откако самиот соопшти дека неговата фирма “Торх индустрис“...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот има сопругата на Ислам Абази, која стана обвинител

Редакција
Сопругата на шефот на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Ислам Абази, Албулена Абази стана обвинител во Основното јавно обвинителство во Кичево. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Синот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Амбасада на САД: Збунети сме од изборот на Абази, граѓаните заслужуваат независно судство и нема место за политичко мешање во овие постапки

Редакција
Американската амбасадорка Анџела Агелер го критикува изборот на новиот шеф на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК), Ислам Абази. На...
Македонија

Ислам Абази даде заклетва и ја презеде функцијата од Вилма Русковска

Редакција
Новиот шеф на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК), Ислам Абази, денеска даде заклетва пред Советот на јавни обвинители, а...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мистериозниот обвинител Абази стана нов шеф на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција

Редакција
Советот на јавни обвинители го именува Ислам Абази за основен јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК)...
Македонија ТОП СТОРИИ

Абази предложен и за член на УО на Академијата за судии и јавни обвинители, каде сопругата му е на обука

Редакција
Ислам Абази, новиот шеф на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, чие именување предизвика бура од реакции во јавноста и Фиданка Рајевска, член...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Обвинителот Ислам Абази непознат за јавноста, ама добро познат во ДУИ

Редакција
Не престануваат реакциите во јавноста за изборот на Ислам Абази за нов шеф на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК). Освен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фотографиите на Абази со првите луѓе на ДУИ оставаат простор да се верува дека постоело некакво влијание, вели претседателката на Антикорупциска, Ивановска

Редакција
Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) има забелешки за начинот на кој се избираше првиот човек во Основното јавно обвинителството за гонење на организиран...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Ислам Абази излажа, објавени фотографии со него и функционери на ДУИ на приватни средби, лов…

Редакција
Ислам Абази, новиот шеф на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција излажа уште на првото јавно појавување. Неколку часа по изјавата дека нема...