еМагазин

Tag : уставен

Македонија ТОП СТОРИИ

Уставен поведе постапка за оценување на членот 11-а од дополнувањето на Законот за помилување

Редакција
Уставниот суд на денешната седница поведе постапка за оценка на уставноста на членот 11-а од Законот за дополнување на Законот за помилување од 2016 година....