еМагазин

Tag : Кукуш

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Апасиев во родното место на Делчев: Нема роденден со премолчени места на раѓање

Редакција
Во пресрет на 4. февруари, денот на раѓањето на таткото на македонската нација – Гоце Делчев, официјална делегација на Левица, предводена од претседателот Димитар Апасиев,...
Балкан ТОП СТОРИИ

Стадо диви свињи предизвикале сообраќајка: Македонска државјанка повредена близу Кукуш

Редакција
Стадо диви свињи, веројатно е причината за сообраќајна несреќа на патот во близина на грчкиот град Кукуш во која биле вклучени три возила – од...
Балкан

По Лерин, и до граѓаните на Кукуш се апелира да ги ограничат патувањата во Македонија

Редакција
Повик до жителите на регионалната единица Кукуш (Килкис) да ги прекинат или да ги сведат на минимум патувањата во Северна Македонија, испраќа заменик- префектот Андреас...