еМагазин

Tag : Атиџе

Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Долги редици за „Медена земја“ пред билетарница во кино во Белград

Редакција
„Фајв старс филм дистрибушн“ информираше дека пред билетарницата на салата на Културниот центар во Белград се формирале долги редици за карти за „Медена земја“. Сите...
Забава ТОП СТОРИИ

Атиџе по ѕвездените моменти во Холивуд: Сакам да ги гледам пчелите, ми е жал ме чекаат

Редакција
Хероината на „Медена земја“, Атиџе Муратова на онлајн прес-конференција на филмската екипа од Лос Анџелес испрати порака со песна. „Грешни не грешни јас ќе ги...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Хоакин Феникс, актерот кој зеде Оскар за улогата во „Џокер“ бил голем фан на Атиџе

Редакција
Хоакин Феникс, актерот кој зеде Оскар за главна машка улога за улогата во филмот „Џокер“ бил голем фан на Атиџе Муратова, откри снимателот Самир Љума....
Забава

(Фото) Атиџе доби портрет изработен од коса

Редакција
Ѕвездата на македонскиот документарец “Медена земја“, Атиџе Муратова доби портрет изработен од коса. Портретот кој го направи за да и даде подршка во трката за...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како се роди „Медена земја“

Редакција
Снимањето на македонскиот документарец „Медена земја“ кој освои бројни награди ширум светот, а доби и две номинации за Оскар траело три години. За овој временски...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Атиџе е нашиот Оскар“: Твитер реакции за „Медена земја“ и Оскарите

Редакција
Големо навивање, бројни пораки со подршка пред и по церемонијата на доделување на Оскарите добија на социјалните мрежи, Атиџе Муратова и екипата на македонскиот документарец...
Забава ТОП СТОРИИ

Атиџе со моќна порака среде Холивуд: Како што јас споделувам со пчелите, луѓето нека споделуваат едни со други

Редакција
Хероината од филмот „Медена земја“, Атиџе Муратова и од Холивуд ја пренесе истата порака која што ја испраќа во филмот. Со нејзината скромност од која...
Забава ТОП СТОРИИ

Екипата на „Медената земја“: Горди сме што сме гласници на пораката на Атиџе „пола земи-пола остави“

Редакција
По одржувањето на свечената церемонија за доделување на Оскарите, на која, „Медена земја“ не освои статуетка, а беше номинирана во две категории, филмската екипа имаше...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Атиџе прекрасна: Како изгледаше екипата на „Медена земја“ на Оскарите

Редакција
Македонскиот документарец “Медена земја“ кој беше номиниран во две категории за Оскар, за најдобар документарец и најдобар странски филм, за жал не освои ни една...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Едвај ја чекаме Атиџе на црвениот килим: „Оскарите“ може да ги гледате на телевизија „Телма“

Редакција
Свечената церемонија на доделување на Оскарите ќе се пренесува на телевизија „Телма“ со почеток во 2 часот по полноќ. Час и половина претходно, ѕвездите ќе...