еМагазин

Tag : Атиџе

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Рисицата Атиџе, жива и здрава, талка по шумите на НП „Маврово“

Редакција
По четири години откако беше регистрирана и обележана рисицата која го доби името Атиџе, од Македонското еколошко друштво (МЕД) објавија ново видео во кое се...
ЖИВОТ

Атиџе жртва на напади на Фејсбук: Срцево ми е полно тага, не заслужувам да ме понижуваат, да имам пари и јас ќе помагам

Редакција
Хероината на „Медена земја“, Атиџе Муратова е жртва на напади на Фејсбук, објави ММС. Таа во разговор за ММС вели дека блиски луѓе и кажувале...
Забава

(ВИДЕО) Промовиран спотот за песната на Атиџе и Турунџиева, „Од Бекирлија до Битола“

Редакција
Ѕвездата на „Медена земја“, Атиџе Муратова и Сузана Турунџиева го промовираа спотот за новата заедничка песна насловена како „Од Бекирлија до Битола“. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Атиџе...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Атиџе за новата куќа доби трпезарија во медова боја

Редакција
Не престануваат донациите за да и се подобри животот на хероината на „Медена земја„, Атиџе Муратова. Таа недодамна доби и нова трепезарија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ВИДЕО)...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Новата куќа на Атиџе речиси готова

Редакција
Новата куќа на хероината на македонскиот документарец „Медена земја“, Атиџе Муратова е речиси готова, благодарение на хуманите граѓани. Пејачката и ТВ водителка, Сузана Турунџиева на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Реакција на екипата на Медена земја: Филмските работници не треба да им помагаат на протагонистите, но ние го прекршивме кодексот затоа што целосно се соживеавме со нив

Редакција
Екипата не „Медена земја„ излезе со реакција по последните пишувања за главниот лик на документарецот, Атиџе Муратова и нејзината финансиска состојба, како и за другото...
БАШ НИ Е ЌЕФ

И Атиџе на фестивалот „Денови на македонскиот мед 2020“

Редакција
Атиџе Муратовска, главната протагонистка на македонскиот докумантарен филм „Медена земја“ што беше номиниран за два оскара, го привлече вниманието на оние што денеска дојдоа да...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Луѓе помогнете ми, се плашам за својот живот, вели Атиџе, чии проблеми со соседот кулминираа

Редакција
Полицијата не сака да ми помогне, Ве молам помогнете ми некако, многу сум уплашена и вака веќе не можам да живеам, вели за mms.mk хероината...
Забава ТОП СТОРИИ

Атиџе од „Медена земја„ стана пејачка

Редакција
На Атиџе Муратова и се исполни уште една желба. Стана пејачка и ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“, која ја има напишано. Информацијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Атиџе е името на новата рисица откриена во НП Маврово

Редакција
Македонското еколошко друштво означи нова единка од балканскиот рис близу селото Ничпур, во НП „Маврово“. Оттаму информираат дека се работи за здрава женка тешка 14,5...