еМагазин

Tag : куќа

Локално ТОП СТОРИИ

Пукањето во куќата во Тетово е поврзано со убиството и ранувањето на двајцата браќа пред тетовската болница?

Редакција
Пукањето во куќа во Тетово од автомобил во движење е во фокусот на јавноста, а од полицијата информираа дека е пронајдено возилото од кое беше...
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдено возилото од кое беше пукано во куќа во Тетово, било украдено од сопственикот под закана со пиштол

Редакција
Пронајдено е возилото од кое синоќа беше пукано во куќа во Тетово. Истото неколку минути пред пукањето било одземено од Ф.Е. и неговиот татко Н.Е.,...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Гром ја опожари куќата на семејство од Долно Лисиче, потребни се средства за обновување

Редакција
При невремето на 1 јули, гром удри во куќата на шестчленото семејство Кузмановски од с. Долно Лисиче. Се молат хуманите граѓани кои сакаат да помогнат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Хорор во Кавадарци: Мажот пронајден мртов во куќа бил избоден и запален, се трага по сторителот

Редакција
Првичниот наод од обдукцијата врз телото на починат маж кое беше пронајдено во семејна куќа во Кавадарци на 8 септември, покажа дека починатиот бил лишен...
Локално ТОП СТОРИИ

Безживотно тело на маж со видливи изгореници пронајдено во семејната куќа во Кавадарци

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид во семејна куќа во која беше пронајдено безживотно тело на маж на возраст од 70...
Македонија ТОП СТОРИИ

Куќата во Битола каде е сместен бугарскиот клуб е на еврејско семејство кое е депортирано: Репортажа на германската телевизија ЗДФ

Редакција
Германската новинарка Брита Хилперт во репортажа за македонскиот пат кон ЕУ на германскиот национален телевизиски сервис ЗДФ тврди дека куќата во Битола каде е сместен...
Локално ТОП СТОРИИ

Градските власти ќе им помогнат на прилепските семејства со опожарените куќи, отворен е повикот за помош

Редакција
На четирите семејства кои во пожарот предизвикан од гром ги загубија домовите им е понудено привремено сместување, јавните комунални претпријатија расчистуваат и општината ќе помогне...
Локално ТОП СТОРИИ

„Или двајцата ќе излеземе, или никој!”: 25-годишно момче го спасил соседот чијашто куќа изгоре во Тетово

Редакција
Општина Тетово ќе помогне на граѓаните кои претрпеа штета во пожарот во населбата Колтук, најави градоначалникот Биљал Касами, кој синоќа беше на местото на настанот...
Локално ТОП СТОРИИ

35-годишен маж загина во пожар во куќа во Побожје

Редакција
На 19.12.2021 во 00.17 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Побожје, Општина Чучер Сандево, настанал пожар во куќата сопственост на Т.С.(64). Притоа, В.С.(35)...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Атиџе за новата куќа доби трпезарија во медова боја

Редакција
Не престануваат донациите за да и се подобри животот на хероината на „Медена земја„, Атиџе Муратова. Таа недодамна доби и нова трепезарија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ВИДЕО)...