еМагазин

Tag : мебел

Локално

Гори погон за мебел на излезот од Струмица кон Радовиш

Редакција
Пожар утрово избувна во погон за производство на мебел лоциран на излезот од Струмица на стариот пат кон Радовиш пред местото Ракиџиски мост. Патот кон...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По притворот на Катица Јанева: Непристоен предлог е „Рекет“ да не се политизира

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите по вчерашната одлука на Јавното обвинителство да одреди притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со образложение дека се обезбедени доволно докази...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Катица го продаде СЈО и правдата за мебел?

Редакција
По налог на Јавното обвинителство (ОЈО) за случајот „Рекет“ вчера беше приведена специјалната обвинителка Катица Јанева. Таа е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувања...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Нудам 5.000 евра на било кој од СЈО да ги поапси сите “: Твитер за приведувањето на Катица Јанева за „Рекет“

Редакција
По вчерашното приведување на специјалната обвинителка Катица Јанева за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство има бројни реакции на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Со полициска придружба...
Македонија

(ВИДЕО) Запленет мебел од куќата на Катица Јанева

Редакција
Попладнево е заполенет дел од мебелот од куќата на специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева. Јанева, која денеска беше приведена за случајот “Рекет“ на Јавното...
Бизнис

Се јави сопственикот на „Нефа мебел“: Сите ќе ги добијат парите, се извинуваме за стресот

Никола Осило
Никој од купувачите и од работниците во „Нефа“ нема да биде измамен и сите ќе си ги добијат парите, тврди рускиот инвеститор Андреј Ходашевиќ во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) На продажба атрактивен имот од 32.614 квадрати на „Треска Мебел“ во Капиштец

Никола Осило
Врз основа на одлуката на Одборот на доверители стечајниот управник на „Треска Мебел“ АД во стечај Скопје објави оглас за продажба на атрактивен имот на...
Локално

Кои се најдобрите салони за мебел во Скопје

Редакција
Град Скопје и агенцијата „SWOT Research“ специјализирана за анализа на квалитетот на услугата по пат на тајни купувачи, ги избраа најдобрите трговски објекти за 2018 година....
Интервју

Дизајнерот Аугуст за трендовите во мебел-индустријата: Рачната изработка е актуелна

Редакција
Кои се креативните умови кои со нивните иновативни дизајни постигнуваат успех во индустријата на мебел? Се среќаваме со дизајнерот Херман Аугуст, кој за првпат ќе...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото) Неготинчанец од стари буриња изработува прекрасен мебел

Никола Осило
Во Неготино од стари вински буриња се изработуваат прекрасни парчиња мебел. Гарнитури за седење, маси, столици, садови за складирање пијалоци, маси, саксии и што уште...