еМагазин

Tag : самсунг

Техно

(Видео) К-Поп сензацијата Blackpink го „освои“ TikTok

Редакција
Што се добива кога ќе се спои TikTok – моментално најбрзо растечката социјална мрежа на светот и Blackpink – корејска музичка поп-група која пред недела...
Техно

Samsung го претставува најновиот член на Galaxy A фамилијата – моделот A31

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. денес го претстави Galaxy A31, смарт телефон кој доаѓа со мултифункционална четворострука камера, врвен дизајн со Infinity-U дисплеј, моќна батерија...
Техно

Чиста рерна е тајната на вкусните и квалитетни оброци, а рерната која се чисти сама е сон на секој готвач

Редакција
Изборот на сите елементи при опремување на кујната е вистински предизвик, а многу важен фактор при изборот е секако можноста, односно леснотијата на чистење на...
Техно

Samsung официјално го претстави најбрзиот закривен гејминг монитор во светот: Odyssey G9

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd., светски лидер на пазарот за гејминг монитори*, денеска го најави глобалното претставување на Odyssey G9 гејминг мониторот на новата генерација....
Техно

Утринско кафе со поглед на делата на Тинторето и Веласкез

Редакција
Дали знаевте дека музејот Викторија и Алберт во Лондон чува повеќе од 2.7 милиони предмети? Отприлика ист број на посетители секоја година поминуваат низ вратата...
Техно

Огромен пораст на заинтересираноста за купување на мебел и дизајн на ентериер: Ова се моментално најголемите трендови

Редакција
Последните месеци поминувавме повеќе време поминувавме дома, што нѐ натера поголемиот дел од енергијата и парите да ги вложиме во опремување на домот. Некои произведувачи...
Техно

Бидете подготвени за лето со Samsung и Sport Vision

Редакција
За да го дочекаме летото подготвени за нови авантури, со врвни уреди и спортска опрема, Samsung одлучи да ги изненади корисниците со посебна понуда, која...
Техно

Samsung го претставува Odyssey G7 гејминг монитор со најзакривениот екран досега и со најдобри перформанси во класата

Редакција
Предводникот на светскиот пазар на гејминг монитори, компанијата Samsung Electronics Co., Ltd., на глобално ниво го претстави иновативниот Odyssey G7 гејминг монитор. Овој уред првпат...
Техно

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го најави започнувањето на официјалната продажба на домашниот пазар на новите модели од својата Lifestyle линија на телевизори за 2020...
Техно

(Видео) Со гаџетите и модерната технологија до позитивни промени во животниот стил

Редакција
Во претходните неколку месеци, апликациите за онлајн вежбање доживеаја вистински подем, па се проценува дека 10-те најпопуларни фитнес апликации во светот оствариле пет милиони повеќе...