еМагазин

Tag : телевизор

Техно

Удобно, топло, празнично – уживајте филмски пред малите екрани со кристално чиста слика на FAVORIT телевизорите

Редакција
Не постои подобар начин за релаксација со семејството, од уживањето во празничната филмска магија и тоа токму од удобноста на домот. Неодоливите зачинети пуканки, вкусното...
Техно

Повеќе време поминувате пред телефонот наместо пред телевизорот? Наскоро можеби ќе ја промените таа навика

Редакција
Патот до идеалниот производ често е поплочен со непосредни искуства и желби на корисникот, особено кога е во прашање пазарот на технологијата, каде што трeндовите...
Техно

Samsung официјално го претстави најбрзиот закривен гејминг монитор во светот: Odyssey G9

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd., светски лидер на пазарот за гејминг монитори*, денеска го најави глобалното претставување на Odyssey G9 гејминг мониторот на новата генерација....
Техно

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го најави започнувањето на официјалната продажба на домашниот пазар на новите модели од својата Lifestyle линија на телевизори за 2020...
Техно

Уживање во најдобрите филмови и серии со Samsung QLED телевизорите и HBO GO

Редакција
Во првите четири месеци на 2020 година, гледаноста на телевизијата во Македонија порасна за рекордно ниво според истражувањата на Nielsen [1]. Голем раст е забележан...
Техно

Samsung претставува ново еколошко пакување за своите телевизори: Куќичка за миленичето или полица за списанијата од кутијата за телевизор

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. најави претставување на eco-friendly пакување за својата линија на ТВ уреди, со цел да допринесе во зачувувањето на животната средина....
Техно

Повик до дигиталните уметници: Искористете ја приликата вашата работа да биде видена ширум светот!

Редакција
Дигиталните уметници низ светот ги израдува веста за новиот отворен конкурс за промоција на модерните творби во необична соработка на компанијата Samsung Electronics и премиум...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Васе Панчовски, кој го фати крстот во Делчево, освоениот телевизор го донираше на семејство

Редакција
Васе Панчовски, кој го фати крстот во Делчево, заедно со неговата група одлучија освоената награда, телевизор, да го подарат на семејство од Делчево, пренесува порталот...
Техно

CES 2020: Samsung Electronics ги претстави новите QLED 8K, MicroLED и Lifestyle телевизори

Редакција
Samsung Electronics, на саемот CES 2020, ги претстави најновите MicroLED, QLED 8K и Lifestyle телевизори. Со претставувањето на новите големини на екраните, квалитетот на сликата...