еМагазин

Tag : дизајн

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Редефинирање на луксузот – италијанскиот дизајн се среќава со македонскиот концепт на одржлива мода

Редакција
Започнаа „Деновите на италијанскиот дизајн” во Скопје, кои се спој на италијанскиот дизајн и одржливост. И овој март, сведоци сме на модната револуција која Скопје...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанакиевски осуден на две години условна казна во предметот „Дизајн”

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и две други обвинети во случајот „Дизајн”, своеволно ја признаа вината за кривичното дело кое им се...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Во конкуренција од 3.942 решенија: Македонското студио OmniCreative со златна награда за дизајн на пакување на MUSE Design Awards во Њујорк

Редакција
Дизајнот на македонското студио Omni Creative е награден со злато на престижниот фестивал MUSE Design Awards 2021. Наградениот дизајн “Nobull…”, еден од брендовите на Македонија-Експорт,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Имагинација, Дизјан, Технологија: Промоција на монографија и изложба на дела на студентите од насоката Индустриски дизајн

Редакција
Студентите и професорите од насоката Индустриски дизајн при Машинскиот факултет – Скопје, Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје одржаа дигитална промоција и изложба на...
ЖИВОТ

Четири водечки идеи за уредување на домот во 2020 година

Редакција
Одлуката за промена на ентериерот најчесто се носи многу тешко, сметајќи дека е комплицирано, долготрајно и скапо. Но, во последно време, голем дел од денот...
Техно

Samsung награден со 48 признанија за дизајн на IDEA 2020

Редакција
Компанијата Samsung Electronics освои дури 48 награди за извонредниот дизајн, во рамките на меѓународно признатиот настан International Design Excellence Awards 2020 (IDEA 2020), вклучувајќи едно...
Техно

Mожност за врвен WMF подарок со вградените уреди на Samsung

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. најавува одлична промоција на совршен кујнски тандем што долго време ќе биде дел во вашиот дом. Со купување на еден...
Техно

Утринско кафе со поглед на делата на Тинторето и Веласкез

Редакција
Дали знаевте дека музејот Викторија и Алберт во Лондон чува повеќе од 2.7 милиони предмети? Отприлика ист број на посетители секоја година поминуваат низ вратата...
Техно

Огромен пораст на заинтересираноста за купување на мебел и дизајн на ентериер: Ова се моментално најголемите трендови

Редакција
Последните месеци поминувавме повеќе време поминувавме дома, што нѐ натера поголемиот дел од енергијата и парите да ги вложиме во опремување на домот. Некои произведувачи...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонско-австралиското 3-Block Studio направи анимиран филм за глобалниот карантин

Редакција
Огромен број од светската популација изминативе недели поради корона вирусот радикално го промени секојдневниот живот, а секоја индивидуа на свој начин се соочи со изолацијата....