еМагазин

Tag : Јанакиески

Македонија

Лекарски преглед на Димитар Димовски го одлужи судењето за „Топлик“

Редакција
Денешното рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) беше одложено поради лекарски преглед на обвинетиот Димитар Димовски, кој заедно со првообвинетиот во случајот, поранешниот
Македонија

Миле Јанакиески заврши во болница со болки во бубрезите, па повторно вратен во затворот во Шуто Оризари

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, поради болки во бубрезите синоќа беше однесен на преглед во болницата „8 Септември” во Скопје. Како што објавија
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Март: Пошто го губиме статусот на УНЕСКО, притвор за Миле Јанакиески„: Твитер реакции

Редакција
На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите за тоа дали Охрид и државата ќе успеат до февруари да ги исполнат барањата на УНЕСКО, за да нашата
Македонија

Сопругата на Јанакиески си ја отвори душата на Фејсбук: Зарем треба борбата за правда да се сведе на мотото “уапси го Миле”

Редакција
На Фејсбук се огласи сопругата на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, Сања Јанакиески. „Долго време сакам да напишам нешто, но знам дека
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Слушај сега да ти кажам еден виц за џандари…„: Твитер реакции за Јанакиески, кој полицијата го бараше дома, а тој е во Шутка

Редакција
Лавина од реакции за денешното одлагање на рочиштето за случајот „Насилство во Општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство. Рочиштето е одложено поради неприсуство на поранешниот
Македонија

Миле Јанакиески во притвор во Шутка, а полицијата го барала дома: Ново одложување за „Насилството во Општина Центар“

Редакција
Судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство, „„Насилството во Општина Центар“ е повторно одложено поради неприсуство на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.
Македонија

Груевски за Јанакиески: СДСМ спроведува политички апсења како нивните комунистички предци по 1945-тата

Редакција
За последната акција на МВР и новото апсење на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, на Фејсбук се огласи и поранешниот премиер, Никола
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Димовски, Митески и Јанакиески се уапсени од политички мотиви

Редакција
Зоран Заев и СДСМ паѓаат. Власта нема поддршка од граѓаните, тоа го покажуваат и анкетите. ВМРО-ДПМНЕ е во сигурно водство во однос на СДСМ. Затоа
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот министер Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и уште седум лица добија притвор од 30 дена. Постапувајќи попредлог на Основното јавно обвинителство, судија на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Со парите за бензин од апсење-пуштање на Миле ќе реновиравме еден студентски“: Твитер реакции за новото апсење на Јанакиески

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи по денешната полициска акција во која се упасени високи поранешни функционери од ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт