еМагазин

Tag : Космос

Македонија ТОП СТОРИИ

И „ТНТ“ за рушењето на „Космос“ пред застарување, Груевски и Јанакиески ќе се спасат и за овој случај

Редакција
Уште еден случај на поранешното Специјално јавно обвинителство, „ТНТ“, кој се однесува на рушењето на објектот „Космос“ е пред застарување поради измените на Кривичниот законик....
Македонија ТОП СТОРИИ

Се подготвува застареност и на предметот за уривањето на „Космос“, вели Цаноски за „ТНТ“

Редакција
Бизнисменот Фијат Цаноски на прес-конференција изјави дека се подготвува застареност и на предметот „ТНТ“, кој се однесува на уривањето на објектот „Космос“, а чиј што...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пресудата за рушењето на Космос е неиздржана, истакна одбраната на јавната седница во Апелација

Редакција
Во пресудата за „ТНТ„ има повеќе повреди на кривичната постапка и пресудата е неиздржана, истакна одбраната на обвинетите во случајот на денешната јавна седница во...
Македонија

Предметот за рушење на “Космос“ на Цановски на јавна седница во Апелација

Редакција
Апелацискиот суд денеска треба да одржи јавна седница за кривичниот предмет „ТНТ„ во јавноста познат како „рушење на Космос“. На 20 мај лани, Кривичниот суд...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Градежна мафија и слаби институции во држава каде владее мафијата“: Груевски за пресудата за „Космос“

Редакција
Екс-премиерот во бегство Никола Груевски, кој доби деветгодишна казна затвор за случајот „Космос“ се произнесе на Фејсбук за пресудата. „Ајде кажи ми како сега да...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Не може да се вратат годините, загубите и стресовите кои ги имавме како фамилија со ниту едни пари“, вели Цаноски за пресудата за „Космос“

Редакција
Денес е убав ден за Македонија, денес 11 години подоцна победи правдата, напиша на неговиот Фејсбук профил, Сефер Цаноски за пресудата за случајот „Космос“ „Во...
Македонија

Пресудата за „ТНТ“, за уривањето на објектот „Космос“, закажана за 20 мај

Редакција
Пресудата за случајот „ТНТ“ е закажана за 20 мај. Завршни зборови денеска дадоа дел од обвинетите, кои се изјаснија дека немаат сторено кривично дело во...
Македонија

Обвинетиoт Трајковски, поранешен градоначалник на Гази Баба, даде одбрана во случајот „ТНТ“

Редакција
Поранешниот градоначалник на Општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот, “ТНТ”, за уривање на објектот Космос, на денешното рочиште истакна дека планот за изградба...
Македонија

Поради здравствени причини на обвинителот и на дел од обвинетите одложено рочиште за “ТНТ“

Редакција
Поради спреченост на обвинителот и на дел од обвинетите, за 22 декември е презакажана главната расправа за  предметот „Т.Н.Т.“ што требаше да се одржи денеска,...
Македонија

Фијат Цаноски сведочеше за уривањето на „Космос“: „Ме малтретиравте со рушењето, сега со судењето“

Редакција
Бизнисменот Фијат Цаноски, како оштетен во случајот „ТНТ”, денеска во Кривичниот суд даде исказ како сведок предложен од страната на одбраната. Обвинетиот Тони Трајковски, како...