еМагазин

Tag : ТНТ

Македонија ТОП СТОРИИ

И „ТНТ“ за рушењето на „Космос“ пред застарување, Груевски и Јанакиески ќе се спасат и за овој случај

Редакција
Уште еден случај на поранешното Специјално јавно обвинителство, „ТНТ“, кој се однесува на рушењето на објектот „Космос“ е пред застарување поради измените на Кривичниот законик....
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелација: Постапувањето по предметот ТНТ е во согласност со одредбите на Законот за кривична постапка

Редакција
Со реакција за обвинувањата на бизнисменот Фијат Цаноски, во врска со предметот „ТНТ“, кој се однесува на рушењето на комплексот „Космос“, се јавија од Апелациониот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се подготвува застареност и на предметот за уривањето на „Космос“, вели Цаноски за „ТНТ“

Редакција
Бизнисменот Фијат Цаноски на прес-конференција изјави дека се подготвува застареност и на предметот „ТНТ“, кој се однесува на уривањето на објектот „Космос“, а чиј што...
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот на Јанакиески, Миланов: Пресудата за „ТНТ“ е катастрофално напишана

Редакција
Адвокатот на обвинетиот Миле Јанакиески во случајот „ТНТ“, Еленко Миланов оцени дека пресудата за овој предмет е катастрофално напишана. -Станува збор за една катастрофално напишана...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пресудата за рушењето на Космос е неиздржана, истакна одбраната на јавната седница во Апелација

Редакција
Во пресудата за „ТНТ„ има повеќе повреди на кривичната постапка и пресудата е неиздржана, истакна одбраната на обвинетите во случајот на денешната јавна седница во...
Македонија

Предметот за рушење на “Космос“ на Цановски на јавна седница во Апелација

Редакција
Апелацискиот суд денеска треба да одржи јавна седница за кривичниот предмет „ТНТ„ во јавноста познат како „рушење на Космос“. На 20 мај лани, Кривичниот суд...
Македонија

Пресудата за „ТНТ“, за уривањето на објектот „Космос“, закажана за 20 мај

Редакција
Пресудата за случајот „ТНТ“ е закажана за 20 мај. Завршни зборови денеска дадоа дел од обвинетите, кои се изјаснија дека немаат сторено кривично дело во...
Македонија

„Повеќе од јасно е дека не сум бил поттикнат да дејствувам по нечија наредба“, рече Трајковски на судењето за „ТНТ“

Редакција
Поранешниот градоначалник на Општина Гази Баба, Тони Трајковски денеска ги даде завршните зборови за случајот „ТНТ”, каде посочи дека овој судски процес има една единствена...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не постои ниту еден акт потпишан од мене за рушењето на „Космос“, рече Јанакиески во завршните зборови за „ТНТ“

Редакција
Не постои ниту еден акт што е потпишан од мене како министер за транспорт и врски, а се однесува на рушењето на објектот „Космос“. Не...
Македонија ТОП СТОРИИ

Случај „ТНТ“: Рустеми побара затворска казна за Груевски и повлече дел од обвинението за Јанакиески

Редакција
Во текот на постапката со сигурност се докажа дека обвинетите ги сториле делата што им се ставаат на товар. Обвинетиот Никола Груевски ја злоупотребил својата...