еМагазин

Tag : Миле Јанакиески

Македонија ТОП СТОРИИ

Јанакиески во јуни излегува на слобода

Редакција
Жалбата на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, со која се бара условен отпуст е уважена и ќе започне на 17. јуни годинава,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Барањето за преиспитување на пресудата за Јанакиески за „Титаник“ е неосновано, одлучи Врховен

Редакција
Барањето за преиспитување на пресудата за поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и Коста Митроски за „Титаник“ е неосновано, информираа од Врховен суд....
Македонија ТОП СТОРИИ

Државата треба да му плати 6.100 евра на Јанакиески за притворот за „Организација на 27 април“ и „Шпански скали“

Редакција
Државата треба да му исплати 6.100 евра оштета на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, за притворот за случаите „Организација на 27 април“...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во затворската казна на Јанакиески за „Титаник“ веќе е пресметан притворот и куќниот притвор, велат од Кривичен

Редакција
Во пресудата врз основа на признание на вина на обвинетиот Миле Јанакиески за предметот „Титаник“, како и во решението од Апелација со кое се потврдува...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Миле Јанакиески под седативи спроведен во затворот „Идризово“

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески попладнево е спроведен во затворот „Идризово“ каде треба да издржува три и пол години затвор за случајот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот на Јанакиески, Миланов: Пресудата за „ТНТ“ е катастрофално напишана

Редакција
Адвокатот на обвинетиот Миле Јанакиески во случајот „ТНТ“, Еленко Миланов оцени дека пресудата за овој предмет е катастрофално напишана. -Станува збор за една катастрофално напишана...
Македонија

Одложено судењето за „Шпански скали“, Јанакиески во самоизолација

Редакција
Судењето за случајот „Шпански скали” се одложува за 18 февруари поради отсуство на првобвинетиот, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој е позитивен...
Македонија

(Фото) Полиција го спроведе Јанакиески со оперирана нога на судењето за „Топлик“

Редакција
Миле Јанакиески, обвинет во случајот „Топлик“ денеска на суд беше спроведен со полициска придружба, откако тоа на претходното рочиште го побара судијата Осман Шабани. Изминатите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанакиески: Груевски ме прашуваше за локациите на Парк шумата Водно

Редакција
Никола Груевски, обвинет во случајот „Плацеви на Водно”, од позиција на претседател на Комитетот за градежна експанзија (КГЕ), лично се интересирал за неколку земјишта во...
Македонија

По укинување на притворот на Јанакиески за ТНТ, Обвинителство ќе бара нов за случајот со настаните од 27 април

Редакција
Нова неизвесност со притворот на екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, еден му е укинат, но има најава за нов, јавува телевизија Телма. Телма...