еМагазин

Tag : Миле Јанакиески

Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) „Има два авиони Шиптари слетуваат во 16.30, да направите сообраќајна несреќа кај Пресека“: „Бомба“ за Јанакиески и Николовски

Редакција
Корисникот под псевдонимот „Обнова на режимот„ објави нова „бомба“ на која наводно се слушаат гласовите на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) „Таа Даниела и тој Ратко утре ќе ги убијам“: И денеска „пукаат“ бомби за Јанушев и Јанакиески

Редакција
На Јутјуб, корисник под псевдонимот „Обнова на режимот“ објави две нови „бомби“. Станува збор за наводни телефонски разговори на актуелниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинение за Јанакиески и уште десет лица за „Шпански скали“

Редакција
По сеопфатна истражна постапка што Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја започна во јуни годинава, надлежниот јавен обвинител до Основниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Миле Јанакиески пуштен во домашен притвор

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески вечерва од истражниот затвор „Скопје“ е спроведен во домашен притвор. Неговиот адвокат Еленко Миланов за Сител потврди...
Македонија

Миле Јанакиески го прекинал штрајкот со глад

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го прекинал штрајкот со глад. Тој штрајкуваше со глад речиси две недели, а како што пренесуваат медиумите,...
Македонија

(Видео) Здравствената состојба на Јанакиески се влошува, тој се жали дека „ова не е живот“

Редакција
Здравствената состојба на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески се влошува, изјави за „А1он“ неговиот адвокат, Еленко Миланов. Тој додава дека здравствена состојба...
Македонија

Миле Јанакиески штрајкува со глад во затворот „Шутка“

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески од саботата започнал штрајк со глад во Истражниот затвор „Скопје“ поради мерката притвор за најновото обвинение на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Монти Пајтон со предметите на СЈО за Миле Јанакиески

Никола Осило
Како да е сценарио од британскиот „Монти Пајтон“ звучат секојдневните вести, но и лапсуси на надлежните органи со приведувањето и спроведувањето на поранешниот министер за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полициска акција во Скопје: Кривични пријави за Миле Јанакиески и уште 10 лица

Редакција
Вкупно 11 кривични пријави се поднесени за злоупотреба на службена должност и несовесно работење, се првичните информации од МВР, по полициската акција утрово на неколку...
Македонија

Судењето за „Титаник“ одложено оти не дојдоа обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува на 5. јули, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на обвинетите...