еМагазин

Tag : затвор

Локално ТОП СТОРИИ

Во кумановскиот затвор се обесил осомничениот за убиството на сестра му и внукот во Габреш

Редакција
Во кумановскиот затвор К`шање се обесил осомничениот за убиството на сестра му и внукот,  Д. Ѓ. (67) од кумановското село Габреш, објави порталот Сакам да кажам....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Како беше донесен Палевски во Шутка

Редакција
Екстрадицијата на Љупчо Палевски Палчо од Турција, кој е првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес...
Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца Македонци осудени на по пет години затвор во Грција, фатени се со 599 фалсификувани бланко документи

Редакција
Двајца македонски државјани се осудени на по пет години затвор, откако биле уапсени во петокот на граничниот премин Дојран при проверка за влез во Грција,...
Локално ТОП СТОРИИ

Обид за убиство во затворот во Прилеп, со нож нападнат затвореник

Редакција
СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р. (28) и Д.К. (39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сашо Мијалков излегува порано од затвор

Редакција
Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков ќе излезе од затвор четири месеци порано, односно на слобода ќе биде од крајот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Катица преку ден на работа кај синот, навечер е во затвор

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е во затвор за случајот „Рекет“, денеска на Фејсбук сподели дека почнала да работи во адвокатската канцеларија на синот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 39 години затвор за несреќата кај Ласкарци: 14 за возачот, 4 за сопственикот на „Дурмо турс“

Редакција
Вкупно 39 години затвор добија шестмината обвинети за автобуската несреќа кај гостиварското Ласкарци, а во која загинаа 16 лица и над 30 беа повредени. Најголема...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Љупчо Палевски во Турција му е одреден привремен затвор од 40 дена

Редакција
На осомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски Палчо му е одреден привремен затвор во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 објасни зошто е пуштен од затвор, неговиот адвокат побара укинување на пресудата за „Меѓународен сојуз“

Редакција
Одбраната на Бојан Јовановски Боки 13 и на другите осудени, денеска во Апелациониот суд во Скопје побара укинување на пресудата за случајот „Меѓународен сојуз“. Судењето...
Македонија

„Господ на помош“: Боки 13, кој излезе од затвор објави селфи од пред Соборниот храм

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13, кој пред неколку дена доби прекин на казната и излезе од затвор поради здравствени причини, објави селфи од пред Соборниот...