еМагазин

Tag : „Топлик“

Македонија

Продолжуваат судењата за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и „Триста“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и повторената постапка за „Триста“ на Специјалното јавно...
Македонија

Лекарски преглед на Димитар Димовски го одлужи судењето за „Топлик“

Редакција
Денешното рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) беше одложено поради лекарски преглед на обвинетиот Димитар Димовски, кој заедно со првообвинетиот во случајот, поранешниот...
Македонија

Нови рочишта за „Тотал“, „Топлик“ и „Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Тотал“, „Топлик“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Тотал“...
Македонија

Мијалков ќе го испрашува Костовски: Нови рочишта за „Таргет-Тврдина” и „Топлик“ на СЈО

Редакција
Судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) треба да продолжи денеска со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од страна...
Македонија

Отсуството на судијата Ставрев го одложи „Топлик“

Редакција
Случајот „Топлик“ за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во Сопиште продолжува на 17-ти мај, откако денешното рочиште беше одложено поради...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Топлик“, „Триста“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Топлик“ и „Титаник 3“ и „Триста“. Во случајот...
Македонија

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Судењето за „Маџар...
Македонија

Не дојде еден од поротниците: „Топлик“ одложен за 20. март

Редакција
Во Кривичниот суд не се одржа за денеска закажаното рочиште за случајот „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба...
Македонија

Одоложено судењето за „Топлик“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд не се одржа за денеска закажаното рочиште за случајот „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, за продажба...
Македонија

Јанакиески на суд: Ново рочиште за „Топлик“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Топлик“ на СЈО, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески,...