еМагазин

Tag : застареност

Македонија ТОП СТОРИИ

Се подготвува застареност и на предметот за уривањето на „Космос“, вели Цаноски за „ТНТ“

Редакција
Бизнисменот Фијат Цаноски на прес-конференција изјави дека се подготвува застареност и на предметот „ТНТ“, кој се однесува на уривањето на објектот „Космос“, а чиј што...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Делата застаруваат, само криминалот во државата секогаш ни е свеж

Редакција
Застареноста на делата кои се предвидени во Кривичниот законик им овозможува на огрешените да се спасат од одговорност за дела во кои има индиции за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски нема да одговара за „Траекторија“ поради застареност на делото, трошоците ќе ги платат граѓаните

Редакција
Експремиерот Никола Груевски нема да одговара за примање награда за противзаконско влијание, дело за кое беше обвинет во случајот „Траекторија“ поради тоа што делото е...