еМагазин

Tag : дом

Македонија

Лилјана Поповска повеќе нема да се кандидира за пратеник

Редакција
Пратеничката Лилјана Поповска денеска од собраниската говорница информираше дека не планира повеќе да се кандидира за пратеник. Таа пред една година се повлече и од...
Локално

Млад кавадарчанец почина по пад во домот

Редакција
На 01.02.2020 во  14.00 часот  во СВР Велес, С.Ѓ.(64) од Кавадарци пријавила дека во семејната куќа на ул.„Страшо Пинџур“ во Кавадарци, нејзиниот син Н.Ѓ.(22) од Кавадраци паднал,...
Македонија ТОП СТОРИИ

На средба со Боки 13 во неговиот дом бил и министерот Венко Филипче, откри Камчев

Редакција
При вкрстеното испрашување од страна на првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 на сведокот, бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, тој откри дека на 15...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Царовска: „Сивиот дом” на нашиот социјален систем од денеска замина во историјата

Редакција
Во двата мали групни домови отворени денеска се згрижени децата кои досега престојуваа во поранешната установа „Ранка Милановиќ“. Од денеска натаму, трите институции за згрижување...
ЖИВОТ

БИСПАГ: Октомври е месец за заштита од пожари, едукацијата важна за граѓаните

Редакција
Сведоци бевме на сериозни пожари кои уништија шуми и домови, а беа загрозени и човечки животи изминатиот период во нашата држава. Октомври е светски месец...
Локално

МВР при претрес на дом откри фалсификувани евра

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.К.(35) од с.Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, информира МВР. На 11.07.2019...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Поништено незаконското решение со кое Општина Битола се обиде да го присвои планинарскиот дом Копанки

Редакција
Постапувајќи по жалбата на ПСК Пелистер, Решението на Општина Битола од јуни годинава со кое се оспоруваше сопственоста на ПСК Пелистер врз домот Копанки, Министерството...
Локално

Им се заканувала дека ќе ги запали во дом за бездомници

Никола Осило
На 03.10.2019 околу 11.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дом кадешто се сместени бездомни лица на ул.„Перо Наков“, С.Т.(60) од Скопје –...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицијата пронајде 1.000 монети со археолошка вредност кај поранешниот градоначалник на Кавадарци, тој вели ги собирал од дете

Редакција
Полицајци од  Велес и Кавадарци извршиле увид кај поранешниот градоначалник на Кавадарци Александар Панов, но и во домот на неговите родители при што, при претресот...
Локално

Нападната 17-годишна штитеничка на домот во Тафталиџе

Никола Осило
На 30.07.2019 година во 17,30 часот во Полициската станица Карпош К.М.(26) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12,30 часот во просториите на ЈЗУ –...