еМагазин

Tag : музеј

Македонија ТОП СТОРИИ

Општина Куманово поднесе кривична за музејот на УЧК во Сопот

Редакција
Општина Куманово поднесе кривична пријава за музејот на УЧК во Сопот. -Општина Куманово поднесе кривична пријава против организирана група НН лица поради основано сомневање за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер во црвено за музејот на УЧК во Сопот

Редакција
Музејот на терористичката УЧК во Сопот е една од главните теми на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Музејот на УЧК во Сопот не е на приватен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи вели оти музејот во Сопот во кој виси слика на Ахмети не бил на УЧК

Редакција
Музејот во Сопот не бил на УЧК, изјави денеска министерот за надворешни работи, Бујар Османи и покрај фактот што во целиот објект се слават борци...
Македонија ТОП СТОРИИ

Музејот на УЧК во Сопот не е на приватен имот, туку на државно земјиште и е дивоградба, велат од Општина Куманово

Редакција
Музејот на терористичката УЧК не е на приватен имот, како што изјави премиерот Димитар Ковачевски, велат од Општина Куманово, од каде посочуваат дека вонредниот инспекциски...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) „Исчезна“ плочата со картата на „голема Албанија„ во музејот на УЧК во Сопот

Редакција
По бурните реакции во јавноста ја снема плочата со картата на „голема Албанија„ во музејот на терористичката УЧК во Сопот, пренесе телевизијата Сител. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

На приватен имот бил музејот на УЧК во Сопот, вели Ковачевски

Редакција
Музејот на терористичката УЧК во Сопот бил на приватен имот, кажа денеска премиерот Димитар Ковачевски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Има ли дозвола за градба музејот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Има ли дозвола за градба музејот на УЧК во Сопот, во кој виси и картата на „голема Албанија„

Редакција
Знаме со картата на „голема Албанија“ е еден од експонатите на музејот на терористичка УЧК во Сопот, за кој не е јасно дали е дивоградба,...
МАКЕДОНСКО

Културното наследство од македонските пари ќе им биде претставено на странски универзитети

Редакција
Културното наследство прикажано на македонските банкноти ќе им биде претставено на странските универзитети на коишто се изучува македонистиката, информираат од Народна банка. Странските македонисти ќе...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Музејот „Матка“ повторно отворен за посетители: Меѓународниот ден на музеите одбележан со работилница за обновливи извори на енергија

Редакција
Со изработка на модели кои се напојуваат со енергија од обновливи извори, коструирани од членовите на здружението „Народна техника“, беше симболично означено повторното отворање на...
ДОБРОСОСЕДСТВО

(Галерија) Пендаровски го посети музејот посветен на архитектот Доксијадис, кој учествувал во планот за реконструкција на Скопје по земјотресот

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски во рамки на официјалната посета на Грција денеска го посети музејот Бенаки. При посетата на музејот Бенаки претседателот Пендаровски ја разгледа архивата...