еМагазин

Tag : Матка

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Мицкоски со Силјаноска, Бети со Рангелова и Димовски: Кој се дојде на коктелот на ЕУ за денот на Европа

Редакција
Делегацијата на Европската Унија во земјава, синоќа организираше коктел за обележување на 9. мај- Денот на Европа. На коктелот дојде премиерот Зоран Заев, вицепремиерката и
Локално

Штета од околу 180 илјади денари: Опожарен кајакарски клуб во Долна Матка

Редакција
Во кајакарски клуб во Долна Матка синоќа избувнал пожар при што е причинета материјална штета од околу 180 илјади денари. Пожарот е пријавен во Територијалната
Локално ТОП СТОРИИ

Општина Сарај ниту ќе ги легализира, ниту ќе ги урива дивите платформи на Матка

Редакција
Блерим Беџети, градоначалникот на Општина Сарај, денеска изјави дека нема да даде решение за легализација на дивите платформи на Матка, но и дека не може ни
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Бреј ни една дива платформа на Матка неможат да срушат!

Петре Димитров
Сигурно многумина од Вас се сеќаваат на големата трагедија што ја снајде соседна Грција, каде во голем пожар во областа Атика настрадаа голем број на
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Антикорупциска многу се залета, само да не се сопне

Петре Димитров
Бидејќи сите надлежни институции се прогласија за ненадлежни, демек толку многу се држат до законските процедури, Државната комисија за спречување на корупцијата или во јавноста
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори предмет за дивоградбата на Матка, оти сите институции се прогласија за ненадлежни

Никола Осило
Бидејќи сите институции се прогласија за ненадлежни за дивата платформа на Матка, Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за истата. Претседателката на
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Добродојдовте во Северна Македонија, во која не може да се сруши ни дива платформа на Матка

Редакција
Да бевме некоја нормална земја до сега диватата платформа во Кањонот Матка ќе беше срушена, а одговорните не само што ќе има поднесено оставки, туку
Локално

Државниот градежен инпекторат ќе го испитувал случајот со дивата платформа во Матка, најави Сугарески

Редакција
Доколку овластениот градежен инспектор од општина Сарај не постапил во случајот со Матка, тогаш градежен инспектор од Државниот градежен инспекторат на Република Северна Македонија ќе
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Шилегов: „Не би било Луна парк без кафана“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи има за работата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, односно за најавите дека ќе се намалува површината на градскиот парк
Локално

Патеката од езерото на Матка до манастирот Св. Никола Шишевски ќе биде затворена: Чамците нема да префрлуваат патници и туристи

Редакција
Денеска ќе се чисти централната карпа на Матка од лабави блокови, информираше Македонската алпинистичка федерација (МАФ). „Поради опасност од блокови и камења кои ќе паѓаат,