еМагазин

Tag : глумово

Локално

Детали од МВР: Кривични и прекрошочни казни за свадбата во Глумово

Редакција
На 18.10.2020 во периодот од 20.00 до 23.30 часот полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во врска со...
Локално

Акција на МВР и Пазарната инспекција: Спречена свадба во Глумово со 300 гости

Редакција
Пазарната инспекција и Министерството за внатрешни работи во заедничка акција синоќа во ресторан во Глумово затекнале околу 300 гости кои присуствувале на свадба, што е...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Обвинение за кајакарски платформи на Матка

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Узурпација на недвижности согласно член 225 став 1 од Кривичниот законик....