еМагазин

Tag : акција

Бизнис ТОП СТОРИИ

Како се движела цената на акцијата на Алкалоид во првиот квартал

Редакција
Акциите на Алкалоид АД Скопје котираат на официјалниот пазар на Македонската берза за хартии од вредност од 2002 година и важат за едни од најтргуваните...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова акција на „Спорт лајф„ – „Кој е твојот среќен тип?“

Редакција
Во обложувалниците на „Sport Life“, во тек е акцијата „Кој е твојот среќен тип?“, информираат од таму Среќната игра ќе им донесе на обложувачите на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реплек ќе дели дивиденда, како се движеше цената на акцијата на компанијата лани

Редакција
Реплек АД Скопје е во фокусот на инвеститорската јавност откако компанијата соопшти дека ќе дели дивиденда од 3.000 денари бруто по акција. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Реплек...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Како се движеше цената на акцијата на Алкалоид лани

Редакција
Акцијата на Алкалоид АД Скопје е една од најтргуваните на Македонската берза. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Лани истргувани се 28.864 акции на Алкалоид вредни 513,5 милиони денари...
Македонија ТОП СТОРИИ

Отворена истрага за поранешниот градоначалник Стојчев и другите осомничени во полициската акција „Чибук“

Редакција
Отворена е истрага за поранешниот градоначалник на Општина Ново Село, Боро Стојчев и другите осомничени во полициската акција „Чибук“, информираа од Јавното обвинителство. -Јавен обвинител...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

50 скопски јавни институции се вклучуваат во хуманитарна акција за Леонид

Редакција
Градот Скопје со 50 градски институции отпочнува хуманитарна акција за обезбедување на неопходните средства за лекувањето на Леонид Индов, информираат од таму. -Од утре се...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Сузбиена криминална група од Грчец, инволвирана во убиства и трговија со дрога

Редакција
Денеска Бирото за јавна безбедност при Министерството за внатрешни работи и Агенцијата за национална безбедност (АНБ), под раководство на Основното јавно обвинителство за организиран криминал...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Како се движеше цената на акцијата на Алкалоид изминативе девет месеци

Редакција
Акциите на Алкалоид АД Скопје котираат на официјалниот пазар на Македонската берза за хартии од вредност од 2002 година и важат за едни од најтргуваните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали од Обвинителството: Со акцијата „Синџир“ опфатени 26 физички и 28 правни лица од Неготино, Кавадарци, Битола и Охрид

Редакција
Во акцијата „Синџир“ која се спроведе вчера на повеќе локации во Неготино, Кавадарци, Битола и Охрид, опфатени се 26 физички и 28 правни лица кои...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

На „акција“ ќе може да се продаваат и поевтинетите производи, но ако причина е рокот на траење, тоа ќе мора да се наведе

Редакција
Сите производи кои согласно утрешната владина одлука ќе поевтинат за 10 проценти, ќе може да се ставаат и на „акциски“ продажби во маркетите, но по...