еМагазин

Tag : акција

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Како идеја се претвори во успешна хуманитарна акција: Се подготвува испорака на 20.000 визири на МВР и АРМ, до сега се поделени 10.000 на здравствените работници

Редакција
Акцијата која ја започнавме пред два месеци го достигнува својот врв. Досега со помош на сите хуманитарни луѓе и нивните 3Д печатари поделивме близу 10.000...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Уметничка акција: Облечете папучи и „Седете дома” 

Редакција
Уметничката акција „Седете дома” е наменета да им помогне на граѓаните да истраат во физичката изолација и сведувањето на излегувањето на минимум во овие мигови...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Приведени 4 лица, запленет 1 килограм кокаин во Крушопек, детали од МВР

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен организиран криминал, Единица за недозволена трговија со дрога во период од 17-19.02.2020 година во координација со Јавен обвинител...
Македонија

Две недели ни трага ни глас од Марија Брзакова од струмичко Босилово

Редакција
Марија Брзакова од струмичко Босилово исчезна на 18 јануари и веќе две недели нема ни трага на глас од неа. Во случајот со Брзакова се...
Локално

МВР откри детали за акцијата во Грчец: Бегајќи од полицијата оставиле арсенал оружје

Редакција
СВР Скопје-Единица за насилен криминал со кривична пријава, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

АПЕЛ за масовно учество: Граѓаните и активистите утре ќе ја бараат исчезнатата Марија Брзакова

Редакција
Активистите за чиста животна средина „Здрава котлина“ ги повикуваа сите граѓани и активисти кои се во можност да учествуваат во организирана акција за пребарување на...
Локално

„Филмска“ акција на МВР: Повредени полицајци во судир со возило на „шверцери“ на мигранти

Редакција
На 21.12.2019 околу 04.50 часот, пред патарина Отовица – Велес, во координирана акција било сопрено патничко моторно возило „фолксваген фејтон“, со скопски регистарски ознаки, сопственост...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) И Заев собираше отпушоци: Министри, судии, пратеници, административци … собираа ѓубре низ Македонија

Редакција
Околу 40.000 административци, министри, пратеници, судии, градоначалници, обвинители… беа дел од денешната еко-акција „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“. Се чистеше низ целата земја, а...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Хероите од цртаните филмови денеска во акција на Клиниката за детски болести

Редакција
Волонтери на Црвен Крст преправени во херои од цртаните филмови омилени на децата, ја посетија Клиниката за детски болести. Бетмен, Супермен слетаа во собите на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Како ќе изгледаше светот доколку природата и универзумот беа корумпирани

Редакција
Во Скопје се случи урбана акција насловена „како ќе изгледаше светот доколку природата и универзумот беа корумпирани“. Акцијата е организирана по повод Светскиот ден на...