еМагазин

Tag : Спорт лајф

Забава

Секоја недела најголемиот погоден коефициент во Спорт Лајф носи 100.000 денари

Редакција
Новата акција на обложувалниците „Sport Life“ – „Играј за повеќе“, ќе се одвива од 1 јуни сè до 14. јули, во шест неделни етапи, со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова акција на „Спорт лајф„ – „Кој е твојот среќен тип?“

Редакција
Во обложувалниците на „Sport Life“, во тек е акцијата „Кој е твојот среќен тип?“, информираат од таму Среќната игра ќе им донесе на обложувачите на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Хуманост на дело – спортски и хуманитарни проекти подржани од Спорт лајф

Редакција
„Sport Life“ обложувалниците, заедно со „Sportlife Gaming“ автомат клубовите во изминатите месеци, остварија повеќе донации и спонзорства, како дел од стратегијата за општествена одговорност на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бонус од милион и пол денари во Спорт Лајф

Редакција
Нов милионски тикет во „Sport Life” – Струмица, со помош на големиот Фибоначи бонус на добивката од 610%, информираат од таму. Ова шесткратно зголемување на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нови акции на Sport Life: „Втора шанса за подарок“ и „Лајв експерт“

Редакција
Започнаа две нови акции на Sport Life кои ќе го зачинат и загреат наредниот период со подароци и добивки, екслузивно за членовите на СЛ клубот,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) 200 јуниори на Sport Life се забавуваа и прошетаа во ЗОО паркот во Скопје

Редакција
За околу 200 деца и исто толку родители, во организација на Sport Life, се одржа едукативна и забавна програма во ЗОО паркот во Скопје –...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нови вредни акции на Спорт Лајф

Редакција
Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Пежо 3008“ за најдобрите двајца типувачи на Sport Life!

Редакција
Натпреварот на Sport Life – „Двојна шанса за Peugeot 3008” траеше нешто повеќе од 2 месеци, а на најуспешните првопласирани типувачи им донесе по еден...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Акцијата на Sport Life „Навиваме заедно за Македонија“ обезбеди над 700.000 денари за Центарот за деца со аутизам Охрид

Редакција
Хуманитарната акција на Sport Life „Навиваме заедно за Македонија“ која траеше од 11-ти до 21-ви јуни, обезбеди вкупно 712.500 денари, средства наменети за поддршка на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Натпревар на Sport Life: Дали сте експерт за типување?

Редакција
Играчите кои ќе погодат најмногу добитни тикети во периодот од 11 јуни до 11 јули 2021 година ќе имаат можност да станат „Експерти за типување“...