еМагазин

Tag : бонус

Македонија

Околу 5.000 вработени во МВР добија бонус плата

Редакција
Премиерот Оливер Спасовски на Фејсбук објави дека околу 5.000 полициски службеници и вработени во Министерството за внатрешни работи денеска добиваат бонус-плата во висина од една...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ова е тоа за леб немаме, чоколадо јадеме“: Надоместоците на обвинителите на СЈО хит на Твитер

Редакција
Високите надоместоци на обвинителите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) се главна тема на социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Фетаи: Ние сме само магационери и архивари на...