еМагазин

Tag : добитници

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Макпетрол ги додели наградите од финалното мастер коло на наградната игра „Со ВЕРНА полни и секогаш добиј“

Редакција
Заврши наградната игра на Макпетрол, „Со ВЕРНА полни и секогаш добиј“ која започна на 1-ви март, а траеше до 9-ти декември оваа година. Макпетрол денес,...
Техно ТОП СТОРИИ

(Фото) Познати наградените на „Робомак“: Роботизирани раце, сфери и што уште не од младите научници

Никола Осило
Со финален натпревар во шест различни категории заврши десеттиот „Робомак 2019“, во рамки на Неделата на роботиката, што ја организираа студентите на Факултетот за електротехника...