еМагазин

Tag : банка

Локално ТОП СТОРИИ

Со пиштол одзел 2,6 милиони денари, фатен разбојникот кој ограби банка во скопски Аеродром

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека е донесена наредба за спроведување истрага против 31-годишник за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – разбојништво....
Локално ТОП СТОРИИ

Ограбена филијала на банка во скопски Аеродром

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека денеска во 11.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во филијала на една банка на бул.„Кузман Јосифовски...
Локално ТОП СТОРИИ

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена поголема сума на пари

Редакција
Утрово се случил вооружен грабеж на експозитура на банка во скопската населба Илинден, а според првичните информации, одземена е поголема сума на пари. „Денеска (28.02.2024)...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Банките не смеат да наплаќаат за затворање платежна сметка, дебитни и кредитни картички ако договорот е постар од шест месеци

Редакција
Банката не смее да наплаќа надоместоци за затворање на платежната сметка, ниту, пак, надоместоци за затворање дебитни или кредитни картички, доколку рамковниот договор којшто го...
Свет

Европол откри „подземна“ банка преку која наркобанда испрала 180 милиони евра

Редакција
Европол соопшти дека во заедничка акција со белгиската и шпанската полиција е откриен сложен и професионален систем за перење пари преку поморските и воздушните пристаништа...
Свет ТОП СТОРИИ

За 48 часа пропадна една од најголемите банки во технолошкиот сектор на САД 

Редакција
Економијата и технолошкиот сектор на САД поминуваат низ тежок период со затварањето на Банката на силиконска долина (СВБ), позната и како банка на технолошките стартапи....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Извлечени среќните добитници во големата наградна игра „НЛБ за млади“

Редакција
НЛБ Банка ги извлече среќните добитници во големата наградна игра за станбени кредити „НЛБ за млади“, информираат од таму. Педесет клиенти, на возраст до 40...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали од МВР за грабежот во банката во центарот на Скопје: Приведени две лица

Редакција
Двe лица се приведени во врска со денешното разбојништво во банка во центарот на Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи. -Во Скопје денеска се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Три лица ограбиле банка во центарот на Скопје, едно од нив испукало куршум

Редакција
Денеска напладне била ограбена банка во центарот на Скопје, во близина на местото бил испукан куршум. „На 08.03.2022 во 12.35 часот во Полициска станица Центар...
Свет ТОП СТОРИИ

Истражување: Во швајцарската банка “Кредит Свис“ се чувале „валкани“ пари и од Балканот

Редакција
Проектот за известување за организиран криминал и корупција, конзорциум на 47 медиуми од светот, кои имале увид во повеќе од 18.000 сметки од банката, објави...