еМагазин

Tag : банка

Бизнис ТОП СТОРИИ

Со маска, шал или марама во банка ќе одиме 200 дена по завршувањето на вонредната состојба

Редакција
Владата планира строгите правила за посета на банка поради спречување на ширење на корона вирусот да траат 200 дена по завршувањето на вонредната состојба односно...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Од утре почнува исплатата на пензиите во НЛБ Банка

Редакција
Согласно моменталните случувања со пандемијата на корона вирусот, во пресрет на потребите на своите клиенти – пензионери, НЛБ Банка АД Скопје ќе ги исплати пензиите...
Бизнис

НЛБ Банка со целосно бесплатно мобилно и електронско банкарство до 15-ти април

Редакција
Во согласност со мерките на Владата за спречување на ширење на корона вирусот, а со цел заштита на своите клиенти и вработени, НЛБ Банка во...
Бизнис

Експозитурите на НЛБ банка ќе работат со скратено работно време

Редакција
НЛБ банка информира дека согласно усвоените мерки на Владата, а по препорака на Комисијата за заразни болести, со цел превенција на ширење на корона вирусот,...
Бизнис

Комерцијална, НЛБ и Шпаркасе банка од денеска ќе вршат исплати на пензиите

Редакција
Комерцијална банка, НЛБ Банка и Шпаркасе банка информираа дека од денеска ќе вршат исплата на пензиите. Пензионерите може да ја подигнат својата пензија на широката...
БАШ НИ Е ЌЕФ

The Banker по десетти пат ја награди НЛБ Банка за „Најдобра банка за 2019 година“

Редакција
На 28-ми ноември во Лондон, НЛБ Банка се закити, уште еднаш, по десетти пат, со престижната награда на реномираниот финансиски магазин The Banker, со што...
Бизнис

Олеснети условите за кредити во третиот квартал, се очекува трендот да продолжи

Редакција
Кредитните услови и за домаќинствата и за претпријатијата во третиот квартал годинава бележат олеснување. Податоците објавени од Народната банка во Анкетата за кредитна активност покажуваат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Доминација на големото банкарско трио: Кои се петте компании со најголема добивка на Македонската берза?

Никола Осило
Трите најголеми банки во земјава – Стопанска банка Скопје, НЛБ Банка и Комерцијална банка се најдоа меѓу петте компании од Македонската берза со најголема остварена...
Бизнис

НЛБ Банка избрана за најдобра банка според финансискиот магазин „Euromoney“

Редакција
На 10 јули 2019 година, на свеченото доделување на Euromoney наградите во Лондон. НЛБ Банка АД Скопје е прогласена за најдобра банка во Р. Северна...
Бизнис

Бруто надворешниот долг на земјава достигна 8,3 милијарди евра

Никола Осило
Бруто надворешниот долг на нашата земја на 31 март на 2019 година, изнесува 8,3 милијарди евра и бележи квартално зголемување од 397 милиони евра (или...