еМагазин

Tag : акција

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) И Заев собираше отпушоци: Министри, судии, пратеници, административци … собираа ѓубре низ Македонија

Редакција
Околу 40.000 административци, министри, пратеници, судии, градоначалници, обвинители… беа дел од денешната еко-акција „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“. Се чистеше низ целата земја, а...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Хероите од цртаните филмови денеска во акција на Клиниката за детски болести

Редакција
Волонтери на Црвен Крст преправени во херои од цртаните филмови омилени на децата, ја посетија Клиниката за детски болести. Бетмен, Супермен слетаа во собите на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Како ќе изгледаше светот доколку природата и универзумот беа корумпирани

Редакција
Во Скопје се случи урбана акција насловена „како ќе изгледаше светот доколку природата и универзумот беа корумпирани“. Акцијата е организирана по повод Светскиот ден на...
Локално ТОП СТОРИИ

МВР со детали за полициската акција во Грчец: Oд слобода се лишени 12 лица, дел од нив се поврзани со пукањето во Александар Палас

Редакција
На 07.12.2019 со почеток во 05.00 часот, СВР Скопје во содејство со Одделот за сузбивање на организан и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција и...
Локално

Акција на МВР откри „руски рулет“ во јавниот превоз

Редакција
На 29.11.2019 на поширокото гостиварско подрачје била спроведена акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, информира МВР. При контролата, биле откриени вкупно...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Граѓаните не забораваат: Се бара одговорност и акција за „Охис“

Никола Осило
Поминаа 10 дена од истекувањето на некоја недефинирана хемиска материја во кругот на фабриката Охис, и сè уште не се знае што истекло таа вечер,...
Бизнис

Цената на акциите на Алкалоид од јануари до септември се движеше од 8.200 до 11.500 денари

Редакција
Акциите на Алкалоид АД Скопје котираат на официјалниот пазар на Македонската берза за хартии од вредност од 2002 година и важат за едни од најтргуваните...
Да помогнеме

Донаторска акција „Нахрани 10.000“: Целта е да се соберат 10 тони храна за 10.000 социјално загрозени граѓани

Редакција
Храна за социјално загрозени граѓани ќе може да се донира денеска до 18 часот на 19 локации во Скопје, Велес, Битола, Штип, Кочани и Гевгелија,...
Да помогнеме

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

Редакција
Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, изјави за МИА Борис Шарковски, пријател на семејството, но и...
Да помогнеме

СОС Детско село со нова кампања „СОС Суперхерои“

Редакција
Со овој повик, СОС Детско село ги повикува сите граѓани да го разбудат суперхеројот во себе и да се приклучат во најновата кампања „СОС Суперхерои“....