еМагазин

Tag : Државна лотарија

Бизнис

Државна лотарија ја демантира албанската опозиција

Редакција
Државната лотарија на Северна Македонија најостро ги демантира дезинформациите и невистините што ги шири албанската опозиција за наводно отворање на тендерската постапка за 2.000 машини...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) Скопски моден фестивал од 3 до 6. април во партнерство со Државна лотарија

Редакција
За каква ли тајна вечера се подготвуваат и што може да ја обедини на иста маса ѕвездената шесторка: Сергеј Варошлија, Моника Црнокрак, Иван Наумовски, Калтрина...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државна лотарија го демантира ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Повторно соочени со дезинформации изнесени од страна портпаролот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски, Државна лотарија смета дека е од огромна важност да ја информира...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Над 1 милион евра е премијата на Лото 7 на Државна лотарија, највисока сума што може да се освои во земјава

Редакција
Над 1 милион евра или 62 милиони денари е премијата на Лото 7 на Државна лотарија, информираат од таму. Тоа е највисока сума што може...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Мегавин на Државна лотарија од денес со нова наградна игра: Секој ден награди со „Новогодишен календар“ за позабавни и побогати празници

Редакција
Од денес, сите регистрирани и нови учесници во игрите на среќа на веб-страната www.megawin.mk на Државна лотарија, имаат нова можност за уште повеќе забава и големи...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Државна лотарија ги додели наградите од првата наградна игра „Биди ин, регистрирај се на Мегавин“

Редакција
Во чест на отворањето на новата интернет – платформа www.megawin.mk, Државна лотарија приреди наградна игра којашто траеше од 18 до 29 ноември. Во овој период...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Мегавин на Државна лотарија ја додели премијата од својата прва наградна игра

Редакција
Со радост споделуваме дека вчера во рамките нашата најнова ТВ емисија СЕДМО НЕБО, на Канал 5, ја доделивме премијата од наградната игра „Биди ин, регистрирај...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ресен слави со семејството на Ристо Георгиевски за новиот Хјундаи Тусон освоен на инстант лоз на Државна лотарија

Редакција
Во најубавиот месец во годината, Државна лотарија Ви претставува уште еден среќен добитник кому му ја разубавивме годинава што изминува. Тимот на Државна лотарија заедно...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Забавата започна со кампањата „Празнично дарување“: Мега интерес за игрите на интернет-платформата Мегавин.мк на Државна лотарија

Редакција
Државна лотарија го наградува рекордниот интерес за учество во игрите на среќа на својата нова интерент-платформа www.megawin.mk со кампањата „Празнично дарување“, којашто веќе започна и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, „МЕГАВИН.МК“ донесе среќа низ цела држава

Редакција
Во четвртокот 30 ноември се одржa „99 Мегастарс“ во СЦ „Јане Сандански“ каде воедно се одржа и извлекувањето од наградната игра „Биди ин, регистрирај се...