еМагазин

Tag : демант

Бизнис

Државна лотарија ја демантира албанската опозиција

Редакција
Државната лотарија на Северна Македонија најостро ги демантира дезинформациите и невистините што ги шири албанската опозиција за наводно отворање на тендерската постапка за 2.000 машини...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

МВР демантира дека Вања Ѓорчевска е пронајдена и апелира да не се шират дезинформации

Редакција
Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите објавени на порталот „Курир“ дека 14-годишната Вања Ѓорчевска за која на 27. овој месец беше пријавено дека исчезнала,...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР го демантира ВМРО-ДПМНЕ за наводните неправилности при набавка на храна

Редакција
Целосно ги демантираме дезинформациите изнесени од ВМРО-ДПМНЕ, односно од Наќе Чулев за наводни неправилности или злоупотреби при набавката на храна од страна на МВР, велат...
Македонија

Владата го демантира МВР дека опожареното возило било во нивна сопственост

Редакција
Владата ја демантира информацијата од МВР, дека на паркинг- простор на ул.„Кеј Димитар Влахов“ е опожарено возило во нивна сопственост. Во информацијата од билтенот на...
ЖИВОТ

Од автомат клубот „Адмирал“ демантираат дека нивен вработен нападнал член на движењето „Антикоцкање“

Редакција
Жалиме што во период кога целото општество се справува со тешките последици по здравјето на граѓаните и економијата предизвикани од пандемијата со Ковид-19, движењето „Антикоцкање“...
ЖИВОТ

„Комунална хигиена“: Невистинити се информациите за активностите на стационарот Вардариште

Редакција
ЈП „Комунална хигиена“-Скопје најостро ги демантира написите што се однесуваат на условите во коишто се чуваат и третираат бездомните кучиња во стационарот Вардариште. „Најпрво би...
Македонија

Џафери го демантира Бачев дека претставници од американската амбасада, држат тројца пратеници заклучени во Собранието

Редакција
Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада,...
Македонија

МВР го демантира Мицкоски

Редакција
Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од страна на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски преку социјалната мрежа Фејсбук за наводни упади во...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Скопје и Атина демантираат дека во ООН се подготвува анекс на Договорот од Преспа

Редакција
И во Скопје и во Атина и официјално се демнатира дека, како што шпекулираа грчките медиуми, „грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе побара ООН да одобри...
Македонија

Иванов: Ниту е побарана, ниту одржана средба со посредник на Миле Јанакиески

Редакција
Ниту е побарана, ниту одржана средба со посредник на Миле Јанакиески, како што е наведено во службената белешка на УБК, класифицирана „строго доверливо“, а која...