еМагазин

Tag : казино

Бизнис

Казината „Принцес“ и „Фламинго“ и „Конти Хидропласт“ оствариле поголем приход од сите гевгелиски компании заедно

Редакција
На листата на компании кои во 2018 година оствариле најмногу приходи во Општина Гевгелија, на првите три места се наоѓаат казината „Принцес“ и „Фламинго“ и...
Локално

Ограбено казино на улица „Вангел Тодоровски“ во Скопје

Редакција
На 06.12.2019 во 00.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Вангел Тодоровски“ во Скопје, две лица со закана од вработениот одзеле...
Локално

Ограбено казино на улица „Ѓорче Петров“ во Скопје

Редакција
На 02.12.2019 во 02.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје едно лице со закана од вработените одзело...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ексклузивни фотографии од новото казино Фламинго во Скопје

Редакција
Викендов во хотелот Мериот во Скопје се отвори казиното Фламинго. По Гевгелија, оваа е второ казино од овој ланец, а на отворањето бесплатен концерт на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Викендов во хотелот Мериот се отвара казиното Фламинго

Редакција
Како што веќе објави еМагазин, на 17. ноември свечено ќе биде отворено казиното Фламинго во Скопје, во рамките на хотелот Мериот. Последните подготовки како што...
Локално

Касиерка и гостин заеднички „молзеле“ казино во Скопје

Никола Осило
СВР Скопје поднесе кривична пријава против И.М.(25) од Ресен и И.И.(39) од Сарај, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „затајување“ и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

По Гевгелија, казино Фламинго и во Скопје

Редакција
На 17 ноември свечено ќе биде отворено казиното Фламинго во Скопје, во рамките на хотелот Мериот, потврдуваат за еМагазин од казиното Фламиго хотел во Гевгелија....
Локално

Косовар изел ќотек пред казино во Скопје

Никола Осило
На 18.09.2019 во 22.54 часот во СВР Скопје, Ш.С(24) од Косово пријавил дека истиот ден во 22.40 часот пред казино на бул.,,Кузман Јосифовски Питу“ бил...
Локално

Нарушени семејни односи причина за физички напад пред казино во Скопје

Никола Осило
На 09.09.2019 околу 04,50 часот во Полициска станица Чаир, Р.Ѓ.(34) од Скопје, пријавила дека истиот ден околу 04,15 часот пред казино на улица,,Нов живот’’ физички...
Локално

Двајца скопјани се степале во казино на „Партизанска“

Никола Осило
На 06.09.2019 во 21,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „Партизански Одреди’’ во казино Н.С.(42) и Џ.А.(26) и двајцата од Скопје, го...