еМагазин

Tag : ООН

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски го назначи Фрчкоски за ополномоштен амбасадор во ОН

Редакција
Претседателот на државата Стево Пендаровски со указ го назначи професорот Љубомир Фрчкоски за ополномоштен амбасадор на Република Северна Македонија при Организацијата на Обединетите нации (ООН)...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Скопје и Атина демантираат дека во ООН се подготвува анекс на Договорот од Преспа

Редакција
И во Скопје и во Атина и официјално се демнатира дека, како што шпекулираа грчките медиуми, „грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе побара ООН да одобри...