еМагазин

Tag : Фрчкоски

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски го назначи Фрчкоски за ополномоштен амбасадор во ОН

Редакција
Претседателот на државата Стево Пендаровски со указ го назначи професорот Љубомир Фрчкоски за ополномоштен амбасадор на Република Северна Македонија при Организацијата на Обединетите нации (ООН)...