еМагазин

Tag : анекс

Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата го одобри Анексот на Договорот за набавка на антиковид вакцини од СЗО за употреба во итни случаи

Редакција
Владата денеска на седница ја разгледа и ја усвои Информацијата за склучување Анекс на Договорот за преземени обврски од 19 ноември 2020, кој го склучи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи го демантира Каракачанов: Не постои никаков Анекс со 12 точки

Редакција
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во интервју за ТВ21 вели дека не постои никаков Анекс со 12 точки, за кој зборуваше бугарскиот вицепремиер и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Од грчките медиуми го дознавме новото име на државата, што ќе дознаеме од бугарските?

Редакција
Спорот со Бугарија, полека, но сигурно, станува речиси идентичен со долгодишниот спор кој Македонија го имаше со соседна Грција, барем во дело на транспратеноста на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Пред три месеци реков дека постои Анекс на Договорот со Бугарија и е со исклучително лоши позиции за македонскиот идентитет

Редакција
Пред три месеци, во “Само интервју” на Канал 5 телевизија реков дека постои Анекс на Договорот со Бугарија, напиша на својот Фејсбук-профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски: Не гледам потреба од анекс на Договорот со Бугарија

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Националниот сервис вели дека во пристапот со Бугарија не треба ништо да се менува и оти не гледа потреба...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Скопје и Атина демантираат дека во ООН се подготвува анекс на Договорот од Преспа

Редакција
И во Скопје и во Атина и официјално се демнатира дека, како што шпекулираа грчките медиуми, „грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе побара ООН да одобри...