еМагазин

Tag : упад

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Вознемирена реакција на вработените за снимањето на Трипуновски во подрачната единица на МЗШВ во Берово

Редакција
Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски ненајавено ги посети вработените на Подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се јави Груевски: Лага е дека сум го организирал упадот во Собранието

Редакција
Лага е веста дека јас или партијата ВМРО-ДПМНЕ сме организирале упад во Собранието на 27ми април 2017, напиша на неговиот фејсбук профил поранешниот премиер Никола...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали од обвинението за упадот во Собранието: Човек од ДУИ го брифирал Груевски?

Редакција
Никола Груевски, Трајко Вељановски, Миле Јанакиевски, Спиро Ристовски, Владимир Атанасовски и Никола Бошковски, во 2017 година по неуспешните преговори за формирање Влада изготвиле план со...
Македонија

Централен регистар: Извршен е упад во компјутерскиот систем, податоците не се загрозени

Редакција
Централниот регистар потврдува дека е извршен упад во компјутерскиот систем и потенцира дека при упадот воопшто не се нарушени состојбата и интегритетот на податоците во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен екс-пратеникот Љубомир Јосифовски поради сомнеж за неовластен упад во компјутерскиот систем на Централниот регистар

Никола Осило
Поранешниот пратеник од редовите на НСДП Љубомир Јосифовски синоќа бил приведен на распит во полициската станица Беко во Скопје. Јосифовски се сомничи за неовластено влегување...
Балкан ТОП СТОРИИ

Вучиќ за упадот во РТС „удри“ по Заев и неговите српски советници и соработници кои ги нарече криминалци

Редакција
Тешки зборови паднаа денеска за македонскиот премиер Зоран Заев од страна претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Во своето вонредно обраќање по синоќешниот упад на демонстрантите од...
Балкан

За Србија упадот во РТС е „македонско сценарио“

Редакција
За време на синоќешниот упад на демонстрантите од антивладиниот протест познат како „Еден од пет милиони“, предводени од лидерот на опозицијата, Бошко Обрадовиќ, во зградата на јавниот сервис...
Македонија

МВР го демантира Мицкоски

Редакција
Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од страна на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски преку социјалната мрежа Фејсбук за наводни упади во...
Македонија

Обвинетиот Нинџа за настаните од „27 април“: Бевме искористени од УБК и ВМРО-ДПМНЕ, никој не ја знаеше режијата сите бевме статисти

Редакција
Сите бевме искористени и изманипулирани од УБК и од дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Никој не ја знаеше режијата, сите бевме статисти, истакна денеска пред...
Македонија

Сведочење за насилството во Собрание: Планирано било да се влезе во Парламентот, а Иванов да прогласи воена состојба

Редакција
Никола Војминовски, кој е осуден за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април, во денешното сведочење пред Кривичниот суд за крвавиот четврток во...