еМагазин

Tag : упад

Македонија ТОП СТОРИИ

Условно осудени лицата кои упаднаа во М-НАВ

Редакција
Седум лица кои упаднаа во државната Македонска навигација (М-НАВ) добија условни казни. Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со лицата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот фудбалер кој беше во бегство за упадот во М-НАВ, сам и се предал на полицијата

Редакција
Од вчера сите осум осомничени лица, по две недели од упадот во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), се достапни на органите на прогон. ПОВРЗАНИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсени се сите осум лица за упадот во М-НАВ

Редакција
Од Јавното обвинителство информираа дека се лишени од слобода сите осомничени за упадот во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ). Три лица досега беа недостапни...
Македонија ТОП СТОРИИ

30 дена притвор за петтиот осомничен за упадот во М-НАВ

Редакција
Еден од осумте осомничени за упадот во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ) доби 30 – дневен куќен притвор. Тој е петоосомничен во случајот. ПОВРЗАНИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Три лица осомничени за упадот во М-НАВ се сè уште во бегство

Редакција
И петтиот осомничен за упадот во Македонска навигација (М-НАВ), кој беше во бегство, вчера доби куќен притвор. Станува збор за поранешен вработен во државното акционерско...
Македонија ТОП СТОРИИ

Куќен притвор и за петтиот осомничен за упадот во М-НАВ

Редакција
Едно од четирите лица кои се осомничени за упадот во М-НАВ, а кои беа недостапни за органите на прогон, вчера беше уапсено, а денеска му...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е петтиот приведен за упадот во М-НАВ

Редакција
Од Јавното обвинителство вчера информираа дека е приведено уште едно осомничено лице за упадот во државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ). Се работи за едно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен еден од избеганите за упадот во М-НАВ

Редакција
Од Јавното обвинителство информираат дека е пронајдено и лишено од слобода, едно од четирите лица, осомничени за упадот во Македонска навигација (М-НАВ), кои беа недостапни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Беким Незири не упадна во Контрола на летање и нема никаква врска со инцидентот, тврди неговиот адвокат Миланов

Редакција
Функционерот на владејачката ДУИ, вработен како советник во Македонска навигација (М-НАВ), Беким Незири не учестувал во упадот во објектот на Контрола на летање, тврди неговиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судовите биле независни, велат од Судски совет за одлуката на Кривичен да не одреди притвор за напаѓачите во М-НАВ

Редакција
За одлуката на Кривичниот суд Скопје, со која на осомничените лица кои упаднаа во Македонска навигација (М-НАВ) и нападнаа вработен, наместо притвор, како што побара...