еМагазин

Tag : стационар

ЖИВОТ

„Комунална хигиена“: Невистинити се информациите за активностите на стационарот Вардариште

Редакција
ЈП „Комунална хигиена“-Скопје најостро ги демантира написите што се однесуваат на условите во коишто се чуваат и третираат бездомните кучиња во стационарот Вардариште. „Најпрво би...