еМагазин

Tag : греење

ЧИСТА ОКОЛИНА

Институциите кои се греат на мазут, ќе го менуваат начинот на греење

Редакција
Идната недела го потпишуваме договорот со БЕГ за замена на мазутот во Студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“, но и во една градинка во општина Центар,...
Македонија

МОН: Наставниците да одмораат од 2 до 11 јануари за да се намалат трошоците за греење

Никола Осило
Министерството за образование и наука денеска ги извести директорите на основните и средните училишта за донесената препорака да ги ослободат од работа наставниците и другите...
Локално

„Скопје Север“ го реши проблемот со снабдувањето со гас

Редакција
„Скопје Север“ АД Скопје инфромира дека го решиле проблемот со снабдувањето со гас, потребен за функционирање на грејниот систем во домаќинствата и основните училишта на...
ЖИВОТ

Четири причини зошто климата е најдобра за загревање во зима

Редакција
Во период каде промените во времето се целосно неочекувани, и загадувањето во цела Македонија полека станува секојдневие клучно е да го загреете, но и прочистите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот за нафта за греење на Универзитетот Гоце Делчев

Никола Осило
Државниот Универзитет Гоце Делчев Штип по распишаниот тендер за набавка на нафта за греење склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“...