еМагазин

Tag : сезона

Локално ТОП СТОРИИ

Ски-картите за Попова Шапка, ќе важат и за следна сезона

Редакција
Ски-центарот Попова Шапка информира дека билетите за скијање, ќе важат и за следната сезона. „Поради невообичаено високите температури и недостатокот на снег на ски патеките...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Топлото време ја продолжи летната сезона во Грција, температурата на водата 25 степени

Редакција
Високите температури за овој период од годинава ја продолжија летната сезона во соседна Грција, јавува дописникот на еМагазин од Солун. еМагазин деновиве посети неколку места...
Локално ТОП СТОРИИ

Охрид полн во шпицот на летната туристичка сезона

Редакција
Престојните празници и летните горештини го наполнија Охрид и ривиерата со гости. Традиционално, Охрид шпицот на туристичката сезона го достигнува токму за празникот „Илинден“, така...
Бизнис

„Виз ер“ го објави новиот зимски распоред 2022-2023 година

Редакција
„Виз ер“ го објави својот зимски распоред за 2022 година (октомври 2022 – март 2023 година). Авиокомпанијата нуди огромен избор на достапни дестинации со ниски...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Годинешнава туристичка сезона е критична, ризична и неизвесна, оценува бизнис секторот

Редакција
Критична, ризична и неизвесна ќе биде оваа туристичка година. Веќе ги изгубивме рускиот, украинскиот и полскиот пазар, намалени се групите на нашите традиционални посетители од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Почна скијачката сезона на Попова Шапка

Редакција
Со промотивниот настан „Шарска белина – Шарска убавина“ денеска на Попова Шапка се означи почеток на зимската скијачката сезона во новиот Национален парк Шар Планина,...
Бизнис

Ски сезоната на Попова Шапка почнува од 15 декември

Редакција
Скијачката сезона на Попова Шапка ќе започне на 15 декември најавија претставниците на ЕЛЕМ Турс и Министерстово за економија при денешната посета на ски центарот...
Бизнис

Поради пад на температурите, од утре почнува грејната сезона во Скопје

Редакција
Почнувајќи од утре, 7 октомври започнува испораката на топлинска енергија до потрошувачите поврзани на системите за централно греење во Скопје, информираат од Регулаторна комисија за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

По неколкуте инциденти: Си „пука“ ли Албанија во туристичката сезона?

Редакција
За само два дена во соседна Албанија се случија два сериозни инциденти и тоа во време кога земјата очекува туристи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Видео) Нов инцидент...