еМагазин

Tag : дрога

Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдена дрога во угостителски објекти во Скопје, приведени девет лица

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираат дека на 23/24.05.2024 година од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец од Охрид фатен со дрога на работно место

Редакција
Вработени во Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР на 29. март извршиле контрола на работното место на полицискиот службеник А.М....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Уапсен дилер на дрога, кој 15 години лежел затвор за истото дело, ќе му биде запленет имот вреден над 600.000 евра

Редакција
Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материјали заедно со СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Советник од партијата на Курти уапсен во Тирана за шверц на дрога

Редакција
Член на Советот на општина Приштина од редовите на владејачката партија на премиерот Албин Курти, е еден од петмината уапсени вчера во Тирана при обид...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонската и грчката полиција вторпат во една недела спречија меѓународен транспорт на дрога во вредност од 200.000 евра

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира за заедничка акција со грчката полиција синоќа, во која бил спречен меѓународен транспорт на дрога на јужната граница, со вкупна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во неодамнешните акции на МВР уапсен и син на пратеник

Редакција
Во неодамнешните акции на Министерството за внатрешни работи во разбивање на криминални групи кои тргувале со дрога и оружје на подрачјето на СВР Скопје и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за 14 лица кои вчера беа уапсени за продажба на дрога и оружје

Редакција
Основниот кривичен суд Скопје определи мерка притвор од 30 дена за 14 осомничени припадници на криминални групи за неовластена продажба на дрога и оружје. На...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Апсења во Арачиново, Синѓелиќ, Карпош, Кисела Вода и Шуто Оризари за трговија со дрога и оружје

Редакција
Денеска Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции и со учество на тимови од Царинската управа,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Запленета дрога вредна шест милиони евра од фабрики за канабис во Кавадаречко и Битолско 

Редакција
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единица за недозволена трговија со дрога,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра, претреси во Арачиново, приведени двајца дилери

Редакција
На 24.03.2023 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи – Единица за...