еМагазин

Tag : апсења

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Сузбиена криминална група од Грчец, инволвирана во убиства и трговија со дрога

Редакција
Денеска Бирото за јавна безбедност при Министерството за внатрешни работи и Агенцијата за национална безбедност (АНБ), под раководство на Основното јавно обвинителство за организиран криминал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Акција “Синџир”: Приведени неколку лица осомничени за економски криминал

Редакција
Неколку осомничени лица се приведени за оштета на државниот буџет и македонската економија, соопштија од Обвинителството за борба против организиран криминал и Управата за финансиска...
Балкан ТОП СТОРИИ

Во Грција уапсени 119 лица поради предизвикување пожар од небрежност и 27 за подметнување пожар

Редакција
Вкупно 119 лица се уапсени од Противпожарната служба во Грција поради предизвикување пожар од небрежност, а 27 лица за подметнување пожар, од 1 мај до...
Македонија ТОП СТОРИИ

Акција на МВР и Обвинителство, приведени повеќе лица меѓу кои и поранешен функционер на ДУИ

Редакција
Полицијата во координација со Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК) утрово на повеќе локации во Скопје врши претреси, а има...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Сузбиена организирана криминална група од Штип, Кочани, Виница и Берово, која вршела продажба на кокаин, амфетамин и марихуана

Редакција
На 20.05.2023 во утринските часови во координирана и заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога,...
Балкан

Во Хрватска откриено злосторничко здружение за шверц и продажба на хероин, меѓу нив и државјанин на Македонија

Редакција
Хрватската полицијата сомничи 43-годишен државјанин на Македонија, 59-годишен државјанин на Србија и четворица хрватски државјани на возраст од 66, 49, 47 и 42 години за...
Свет

Кремљ ги нарече „помали демонстрации”: Полицијата уапсила над 1.500 демонстранти во Русија

Редакција
Полицијата уапси над 1.500 демонстранти во Русија, покажаа извештаи на руски организации за човекови права. Луѓето протестираа во голем број руски градови, откако претседателот Владимир...
Македонија ТОП СТОРИИ

Изнудувале пари од бизнисмен: Уапсен разузнавач во Агенцијта за национална безбедност и амнестирано лице за настаните од 27 април

Редакција
Едно лице вработено во Агенцијата за национална безбедност (АНБ), попладнево е уапсено во рамки на истрага на скопското Обвинителство, јави телевизија „Телма“. Од МВР потврдиле...
Балкан ТОП СТОРИИ

Во Србија во голема акција уапсени 5 антиваксери поради ширење паника за вакцините против Ковид-19

Редакција
Српската полиција, по наредба на Обвинителството за високотехнолошки криминал, денеска уапси пет лица кои јавно ги искажуваа и пропагираа своите ставови против вакцинирањето на граѓаните....
Свет

Уапсени десетици пратеници и новинари за време на руски опозициски форум

Редакција
Полициски службеници извршија масовно апсење на Серускиот форум на општински пратеници „Општинска Русија“, организиран од „Отворена Русија“, објавија руските медиуми. Според полицијата, настанот се одржувал...