еМагазин

Tag : бизнисмен

Македонија ТОП СТОРИИ

Бизнисменот Митровски на судењето за „Рекет“: Се плашев да пријавам знаејќи ја тогашната моќ на СЈО

Редакција
Вториот сведок на денешното рочиште за случајот „Рекет“, бизнисменот Зоранчо Митровски, нагласи дека бил запрепастен кога во медиумите слушнал оти е осомничен во случај на...
Македонија

„Вашингтон пост“: Фејсбук страница на американски ветерани украдена од македонски бизнисмен

Редакција
Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп”, каде воените ветерани на армиските служби со конзервативни ставови изразуваат поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп, од март годинава е...
Македонија

Бизнисменот Љупчо Палевски приведен во Белград на пат за Москва

Редакција
Бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо вчера е приведен од полицијата во Белград, во моментот кога сакал да се качи во авион и да отпатува во...
Македонија ТОП СТОРИИ

ССК открива уште еден пријавен случај на рекет

Редакција
Уште еден бизнисмен, член на Сојузот на стопанските комори на Македонија пријавил дека бил подложен на рекет, а претседателката на ССК, Данела Арсовска бара брз...
Македонија

Заев не знае која е странската држава која му помогнала на рекетираниот бизнисмен

Редакција
Премиерот Зоран Заев не знае која е странската држава која му помогнала на „рекетираниот“ бизнисмен од случајот „Рекет“ на Јавно обвинителство. „Обвинителство треба да каже...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е таа пријателска земја што му помогнала на „рекетираниот“ бизнисмен во случајот „Рекет“?

Редакција
Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, кој на својот Фејсбук профил го коментираше случајот „Рекет“, не знае која е таа пријателска земја која му...
Балкан

(ВИДЕО) Како на филм: Грчките медиуми објавија снимка од убиство на грчко-австралиски бизнисмен

Редакција
Грчките медиуми објавија снимка од безбедносна камера, на која се гледа убиството на грчко-австралискиот бизнисмен, Јанис Макрис (46), пренесува дописникот на еМагазин од Солун. На...