еМагазин

Tag : кокаин

Балкан ТОП СТОРИИ

Балканска работа: „Тепачка“ за која земја бил наменет најголем дел од банана-кокаинот

Редакција
Босанскиот медиум „Независне новине“ објави дека најголем дел од кокаинот вреден 50 милиони евра, кој во меѓународна акција беше запленет  од италијанската полиција требало да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин во Крушопек

Редакција
Заврши распитот на лицата кои беа лишени од слобода во акцијата во с. Крушопек, Општина Сарај, информираат од Јавно обвинителство. „Надлежен јавен обвинител од Основното...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Арно викаа дрога ставаат во бананите„: Твитер реакции за заплениот кокаин во Крушопек

Редакција
Во полициска акција во скопското село Крушопек е запленета 1 килограм, а не 1 тон кокаин, како што претходно пренесоа дел од медиумите, најден во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Приведени 4 лица, запленет 1 килограм кокаин во Крушопек, детали од МВР

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен организиран криминал, Единица за недозволена трговија со дрога во период од 17-19.02.2020 година во координација со Јавен обвинител...
Македонија

Запленетиот кокаин во Крушопек, дел од 1,3 тони по потекло од Колумбија наменет за Копер, Словенија

Редакција
За полициската акција што синоќа се одвиваше во село Крушопек, во скопски Сарај, при што беше запленет еден килограм од вкупно 1,3 тони кокаин контролирана...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Прво пасоши, сега кокаин: Кога партиите се караат на „грбот“ на МВР

Редакција
Македонија е меѓу ретките земји во светот за злоупотреба на институтциите за политички цели, односно во пресрет на избори, а најсвеж пример за тоа е...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Која била улогата на актерката Стојановска за шверцот на кокаин од Колумбија преку Мадрид: Детали од МВР

Редакција
Вкупно пет лица, од кои тројца во Шпанија и две во нашата држава, се уапсени, а по други две, еден турски и еден грчки државјанин...
Локално

Притворени три лица за трговија со кокаин

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера вечер донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против три...
Македонија

Детали од МВР: Пресечен меѓународен канал за „увоз“ на кокаин од Белгија во Македонија

Редакција
Полициски службеници од МВР на Македонија во соработка со полициски службеници од МВР на Република Србија реализирале акција за спречување на меѓународен канал на транспорт на...
Локално

Пронајден кокаин во стан во кој престојувал 41-годишен стружанец

Никола Осило
СВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(41) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на...