еМагазин

Tag : кривичлна пријава

Локално

Кривична пријава за седум лица за насилството и пукањето на Матка

Редакција
Одделението за насилен криминал во Единицата за насилен криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривичнa пријавa до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје, против М.С.(40),...