еМагазин

Tag : решенија

Македонија

Владата поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Редакција
Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот...
Македонија

Поранешната министерка Мизрахи донела кадровски решенија дента кога била покрената постапката за нејзино разрешување

Редакција
Рашела Мизрахи носела решенија за кадровски промени и овластувања на 14 февруари, на денот кога во Собранието беше покрената постапка за нејзино разрешување од функцијата...
Македонија

Владата поништи решенија донесени од министерот Чулев за прераспределба на работни места

Редакција
Владата на синоќешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место, донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев. Со решенијата,...
Македонија

Владата поништи решенија на министерката Мизрахи

Редакција
Владата на вчерашната седница донесе одлука за поништување на решенијата донесени во периодот од 21 до 31 јануари од министерката за труд и социјална политика,...
Техно

Скопје паметен град – дигитални решенија за соочување со предизвиците

Никола Осило
Паметните градови полека, но сигурно, стануваат дел од нашето секојдневие: оптимизирањето на ресурсите, поголемата безбедност, подобра градска инфраструктура,.. се неминовни решенија за подобар квалитет на...
Локално ТОП СТОРИИ

Почна уривањето на дивоградбитe во Охрид

Редакција
Општина Охрид денес ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината, во согласност со законските процедури и Акцискиот план за...
Македонија

Агенцијата за храна годинава открила 237.774 килограми небезбедна храна

Редакција
Во пресрет на новогодишните празници, а со цел спречување на евентуална продажба на небезбедна храна на граѓаните во услови на зголемена продажба и потрошувачка, инспекциските ...