еМагазин

Tag : телефон

Техно

Претставен Samsung Galaxy S20: Променете го начинот на кој што го доживувате светот

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. денес го претстави Galaxy S20, нова серија на водечки уреди кои ќе го променат начинот на кој што го восприемаме...
Техно

Samsung го претстави новиот Galaxy XCover Pro: Елегантен, издржлив и создаден за бизнис

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави новиот Galaxy XCover Pro, паметен телефон дизајниран за вработените во различните индустрии ширум светот. Слично на моделите од Galaxy...
Техно

Samsung ги најави новите модели на телефони: Galaxy A71 и Galaxy А51

Редакција
Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. ги претстави двата најнови членови на Galaxy A серијата – A71 и A51. Креирани да донесат неверојатно корисничко искуство, овие...
Техно

Уште помоќни Note10 функции на Galaxy S10 серијата

Редакција
Компанијата Samsung Electronics објави ново софтверско ажурирање [1] за Galaxy S10e, S10, S10+ и S10 5G паметните телефони, со што на оваа флегшип серија ѝ...
Македонија

Телма: Фросина Ременски го сменила телефонот четири дена пред отварањето на „Рекет“

Редакција
Телевизијата Телма објави дека осомничената за „Рекет“, потпреседателката на македонското Собрание и пратеничка, Фросина Ременски Ташевска имала два телефони и дека и двата се наоѓаат...
Техно

(ВИДЕО) Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?

Редакција
Од самиот почеток во 1969. година, еден од основачите на Samsung, Lee Byung-chul, цврсто верувал дека компанијата ќе заземе посебно место во историјата на технологијата,...
Техно

Пет клучни иновации од Samsung во последните 50 години

Редакција
Samsung има долга историја во областа на иновативните технологии, како и во создавање и развој на врвни производи и нивните карактеристики. Врз основа на тоа...
Техно

(ВИДЕО) Samsung Galaxy Fold сега e достапен

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. денес го најави лансирањето на Galaxy Fold – целосно нова категорија на мобилна технологија – достапен во Кореја од 6. септември,...
Техно

Играј, зачувај и сподели моменти: Новиот Samsung Galaxy A30s: Помоќен и со понапредни клучни спецификации

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави новиот модел на телефони Galaxy A30s со современ изглед и напредни иновации. Покрај сестраната камера, Infinity Display и издржливата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Колку мобилни и се одземени на Катица Јанева и кој телефон е форматиран?

Редакција
По вчерашниот распит за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство, специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева изјави дека Обвинителството и одзело два мобилни телефони, чија содржина...