еМагазин

Tag : телефон

Техно

(ВИДЕО) Samsung Galaxy Fold сега e достапен

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. денес го најави лансирањето на Galaxy Fold – целосно нова категорија на мобилна технологија – достапен во Кореја од 6. септември,
Техно

Играј, зачувај и сподели моменти: Новиот Samsung Galaxy A30s: Помоќен и со понапредни клучни спецификации

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави новиот модел на телефони Galaxy A30s со современ изглед и напредни иновации. Покрај сестраната камера, Infinity Display и издржливата
Македонија ТОП СТОРИИ

Колку мобилни и се одземени на Катица Јанева и кој телефон е форматиран?

Редакција
По вчерашниот распит за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство, специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева изјави дека Обвинителството и одзело два мобилни телефони, чија содржина
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Дали ќе стане осомничена или сведок: Катица Јанева конечно на распит за “Рекет“

Редакција
Денеска според најавите, шефицата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во заминување, Катица Јанева треба да даде исказ за случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство. Таа се
Техно

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Редакција
Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њујорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од
Македонија

Во „изгубениот“ мобилен телефон нема ништо, Катица го форматирала

Редакција
Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска за Канал 5 потврди дека е извештачен и вториот мобилен телефон на Катица Јанева, но
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Што открија одземените мобилни телефони на Катица Јанева

Редакција
И покрај големиот интерес на јавноста и граѓаните се уште нема никакви информации од Јавното обвинителство, што открило вештачењето на првиот мобилен телефон на спецјалната
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Во телефонот на Катица пронајдени необјавени селфиња на Боки13„: Твитер реакции за „изгубениот“, па најден мобилен на Јанева

Редакција
Мобилниот телефон на специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева за кој претходно нејзиниот син го информираше Јавното обвинителство дека е изгубен, е пронајден. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев ќе отпушти дел од советниците и соработниците, поради телефонското наседнување на украинските комичери

Редакција
Кабинетот на премиерот денеска соопшти дека се зголемува безбедноста при комуникација со Зоран Заев и оттука во рамки на кабинетот на премиерот променети се дел од
Техно

Самсунг започна со масовн производство на првиот индустриски mobile-DRAM за премиум смартфони

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd., светскиот лидер во развиени мемориски технологии, денес објави дека започна со масовно производство на првиот индустриски 12-gigabit (Gb) LPDDR5 мобилен DRAM,