еМагазин

Tag : сопственик

Бизнис

АВМУ: Ниту е побарана, ниту е одобрена промена на сопственичката структура на 1ТВ

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) денеска соопшти дека досега од нив не е побарана, ниту одобрена промена на сопственичката структура на 1ТВ....
Бизнис

Се јави сопственикот на „Нефа мебел“: Сите ќе ги добијат парите, се извинуваме за стресот

Никола Осило
Никој од купувачите и од работниците во „Нефа“ нема да биде измамен и сите ќе си ги добијат парите, тврди рускиот инвеститор Андреј Ходашевиќ во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Притвор од 30 дена за сопственикот, раководителот и возачот на на „Дурмо Турс“

Редакција
Судот по барање на Основното јавно обвинителство Скопје им одреди притвор во траење од 30 дена на сопственикот, раководителот и возачот на „Дурмо Турс“ за автобуската...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Испадна дека Дурмо турс сам си правел технички преглед“: Твитер реакции

Редакција
Неисправните уреди за сопирање на автобусот на „Дурмо турс“ и возењето над дозволената брзина се главните причини за трагичната несреќа кај Ласкарци, во која загинаа 15...
Локално

Детали за напададот на сопственикот на ресторан во скопски „Беверли Хилс“

Редакција
Надлежен јавен обвинител донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека вчера во угостителски објект во Скопје извршиле...
Локално

Тројца тепале сопственик на угостителски објект во Капиштец

Никола Осило
На 13.03.2019 во 05.30 часот во СВР Скопје, З.В.(51) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 01.30 часот во неговиот угостителски објект на улица „Народен...