еМагазин

Tag : треска

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Само во Македонија: Во реката Треска си перат автомобил

Редакција
Актерката и активистка за чиста животна средина Ирена Ристиќ на нејзиниот фејсбук-профил сподели фотографија на која може да се види дека, граѓани си го перат...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кога Охридското езеро и реката Треска „подригнуваат“ ние треба да се засрамиме

Редакција
Запрепастувачки фотографии се појавија деновиве на социјалните мрежи најпрво од Охридското Езеро, а потоа и од реката Треска кои ја откриваат некулутурата и недостигот од...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Реката Треска претворена во „пловечка“ депонија

Редакција
Илјадници пластични шишиња и други отпадоци во реката Треска откриваат фотографиите што на својот Фејсбук профил ги објави Миле Алексоски, а кои најдобро ја илустрираат...
Ретро

Ретка видео-снимка од езерото Треска од 1985 година, кога беше полно живот

Никола Осило
Ќе се врати ли езерото Треска во живот е прашање кое повторно се актуелизира откако Владата на една од последните седници ја разгледа и усвои...
Локално

Владата даде зелено светло: Хотелски комплекс, викенд населба и спортски центар ќе се градат кај езерото Треска

Никола Осило
Владата на вчерашната редовна 147 седница, ја разгледа и усвои информацијата врз основа на која донесе одлука за давање на согласност за трајна пренамена на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) На продажба атрактивен имот од 32.614 квадрати на „Треска Мебел“ во Капиштец

Никола Осило
Врз основа на одлуката на Одборот на доверители стечајниот управник на „Треска Мебел“ АД во стечај Скопје објави оглас за продажба на атрактивен имот на...
Македонија

Нема присуство на вирус на западнонилска треска кај двата сомнителни случаи

Редакција
Резултатите од испитувањата во лабораторијата на Институтот за јавно здравје покажаа дека двете лица (дете и жена) немаат вирус на западнонилска треска. Ова денеска го...
Балкан

Од вирусот Западен Нил починале две лица во Грција

Редакција
Од почетокот на летото, две лица на возраст од над 80 години починаа во Грција, додека 55 се заразени од вирусот Западен Нил, објави грчкиот...