еМагазин

Tag : треска

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Спасени три момчиња кои 4 часа заглавиле на островче на Треска

Редакција
Спасени се три момчиња на 16-годишна возраст откако вчера четири часа заглавиле на островче на реката Треска, информираа од Центарот за управување со кризи (ЦУК)....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Три лица каснати од крлеж биле хоспитализирани на Клиника за инфективни болести

Редакција
Одделот за епидемиологија на заразни болести при ЈЗУ Институт за јавно здравје (ИЈЗ) регистрирал три лабораториски потврдени случаи на конго-кримска хеморагична треска (ККХТ) во периодот...
Балкан ТОП СТОРИИ

Во Србија двајца заразени со вирусот Западен Нил, заразени комарци регистрирани на три локации

Редакција
Од Институтот за јавно здравје на Војводина соопштија дека во Србија се потврдени два случаи на заразени со вирусот Западен Нил, пациентите се на болничко...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Почна расчистувањето на „Треска“, ако не се измени ДУП-от ќе се издаваат градежни дозволи

Редакција
Почна расчистувањето на локацијата кај поранешната фабрика „Треска“. Чистењето ќе се врши плански во неколку фази. Најпрво ќе се отстранува опасниот отпад, азбестниот покрив, ќе...
Локално ТОП СТОРИИ

Заврши увидот во „Треска“, пожарот не предизвикал штети по здравјето на граѓаните, тврдат од Општина Центар

Редакција
Пожарот во „Треска“ не предизвикал сериозна загаденост на воздухот. Тоа го потврдуваат информациите од околните мерни станици кои во периодот од 13-ти април, ден пред...
Локално

Противпожарни екипи го расчистуваат теренот од пожарот кај Треска

Редакција
Екипи на Противпожарната бригада на град Скопје и изутринава интервенираат за расчистување на теренот зафатен од пожарот што избувна вчера во кругот на поранешната фабрика...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Пожарот во фабриката „Треска“ од дрон

Редакција
Пожарот во фабриката “Треска“ во Скопје е изгаснат, а снимката од дрон, која ја направија од „Само прашај“ при Институтот за комуникациски студии, покажува како...
Локално ТОП СТОРИИ

Пожарот во „Треска“ локализиран, според градоначалничката Арсовска најверојатно бил подметнат

Редакција
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска попладнево изјави оти пожарот кај поранешната фабрика „Треска“, според индициите е најверојатно подметнат. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Галерија) Пожар во дворот...
Локално ТОП СТОРИИ

Нема повредени во пожарот во фабриката „Треска“, се евакуираат жителите од околните објекти

Редакција
Досега нема пријава за повредени лица во пожарот што избувна попладнево во кругот на фабриката „Треска“, велат од МВР за МИА. Полициски екипи се на...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Пожар во дворот на фабриката Треска

Редакција
Пожар избувна во дворот на фабриката „Треска“. Екипата на еМагазин е на лице место и регистрира повремени “експлозии“, а во пошироката околина се шири неподнослива...