еМагазин

Tag : заплена

Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин во Крушопек

Редакција
Заврши распитот на лицата кои беа лишени од слобода во акцијата во с. Крушопек, Општина Сарај, информираат од Јавно обвинителство. „Надлежен јавен обвинител од Основното...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Приведени 4 лица, запленет 1 килограм кокаин во Крушопек, детали од МВР

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен организиран криминал, Единица за недозволена трговија со дрога во период од 17-19.02.2020 година во координација со Јавен обвинител...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Сузбиена криминална група за шверц на хероин и кокаин: Запленета дрога вредна милион евра

Редакција
Во рамки на активностите за борба против недозволената трговија со дрога, во месеците ноември и декември 2019 година спроведена е меѓународна истрага со австриската и...
ЖИВОТ

Царината заплени часовник вреден 35 илјади евра

Редакција
Во текот на месец декември, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што се задржани луксузен часовник, облека, обувки, цигари, компјутери, печатар,...
Македонија

(ВИДЕО) Запленет мебел од куќата на Катица Јанева

Редакција
Попладнево е заполенет дел од мебелот од куќата на специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева. Јанева, која денеска беше приведена за случајот “Рекет“ на Јавното...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Запленето поголемо количество на гуми во Горно Нерези, кои со горење ќе ги труеле граѓаните

Редакција
Комуналните служби на Општина Карпош денеска исчистија нова дива депонија, во Горно Нерези, информираше градоначалникот Стефан Богоев. „Запленето е поголемо количество на гуми и спречено...
Македонија

(Видео+Фото) Пресечен меѓународен канал за трговија со дрога: Запленети половина тон марихуана

Редакција
Одделот за криминалистичка полиција и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Во скопската општина Гази Баба запленети еден тон отпадни гуми

Редакција
Општинските инспектори за животна средина на Општина Гази Баба запленија 1 тон и 50 килограми отпадни гуми во ромското маало на ул. Методија Андонов Ченто,...
Македонија

(Фото) Запленети 46 килограми марихуана во Тетово, дилерот приведен

Редакција
Вчера ( 30 октомври ) во периодот од 12 до 22 часот и 30 минути, полициски службеници од СВР Тетово извршија претрес, најпрво во дом...
Македонија

(Фото) Големо количество дрога наменето за Грција и Турција запленето на Богородица

Редакција
Вчера (3 октомври 2018 година), на граничниот премин Богородица мобилните царински тимови запленија поголема количина на марихуана и хашиш. Имено,  на граничниот премин Богородица, на...