еМагазин

Tag : заплена

Македонија ТОП СТОРИИ

Запленети „БМВ“, „ауди“, „мерцедес“, „тесла“ со странски регистарски таблици, управувани од македонски државјани

Редакција
Во дводневна заедничка акција на Секторот за контрола и истраги при Царинска управа и Министерството за внатрешни работи се запленети 22 патнички моторни возила со...
Локално ТОП СТОРИИ

Запленети 50.600 евра на скопскиот Аеродром кај патник од Турција

Редакција
Царинските службеници запленија 50.600 евра коишто, патник на влез во државата на царинската испостава Аеродром Скопје не ги пријавил кај царинските службеници. „Патникот кој патувал...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Спречен шверц на 20 часовници од познати модни брендови, во вредност од околу 3.000 евра

Редакција
Дваесет часовници во вредност од 178.050 денари со потпис на познати модни брендови се запленети од страна на царинските службеници по извршена контрола на автомобил...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Царината заплени непријавени 329 раствори за инјекции за визуелизација при магнетна резонанца

Редакција
На граничен премин Деве Баир на влез во државава при контрола на автобус се запленети 329 парчиња раствори за инјекции Gadovist 1.0, коишто се употребуваат...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Царинска управа заплени четири тона апчиња и гел за потенција, во вредност од околу 700.000 евра

Редакција
Спречена е нелегална трговија на четири тона апчиња и гел за орална употреба за потенција во вредност од 41,7 милиони денари ризични по здравјето на...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Видео) Заедничка акција на македонската и грчката полиција: 161 килограми висококвалитетен кокаин запленет на солунското пристаниште

Редакција
На 02.06.2023 од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот за криминалистичка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Околу 160 килограми кокаин вреден 10 милиони евра запленија македонската и грчката полиција

Редакција
Околу 160 килограми висококвалитетен кокаин запленет е од страна на македонската и грчката полиција во акција во Грција координирана со американската ДЕА. Вредноста на кокаинот...
Македонија ТОП СТОРИИ

На скопскиот аеродром запленети над 43 килограми златен накит

Редакција
Царински службеници синоќа на Меѓународниот аеродром „Скопје“ открија и запленија над 43 килограми златен накит, информира денеска директорката на Царинската управа, Славица Кутиров. Ова, како...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Откриена лабораторија за амфетамин во Скопје и запленета дрога вредна половина милион евра

Редакција
Вчера (16.03.2023) во Скопје од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Уапсени дилери и запленета голема количина на амфетамин во Катланово, вредна околу 40.000 евра

Редакција
На 25 декември од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога, Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи при Оддел за...