еМагазин

Tag : напади

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Македонците со краток фитил: Зачестени агресивни напади кон полицајци

Редакција
Македонските граѓани се почесто го губат трпението и имаат агресивни испади кон полицајци кои при нивните редовни контроли во сообраќајот и во други случаи стануваат...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Македонците со „краток фитил“: Зачестени напади врз полицајци на должност

Никола Осило
Стресот и нервозата во трката да се завршат што повеќе службени и приватни обврски се најверојатно главната причина за зачестените физички испади на македонски граѓани...
Бизнис

Важно известување од Охридска банка: Лажни меил пораки преку фалсификување на идентитетот на банката

Редакција
Во текот на денешниот ден се забележани „phishing“ напади од страна на непознато лице кое фалсификувајќи го идентитетот на Охридска банка АД Скопје и користејќи...
Македонија

Лани шест напади на новинари во Македонија, проблем политиката на неказнивост

Редакција
Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) денеска во Битола одржа регионална работилница за безбедност на новинарите на која освен новинари од регионот учествуваа и претставници...