еМагазин

Tag : фејсбук

Локално

Приведен гостиварец кој на Фејсбук објавил расистички статус

Никола Осило
На 18.03.2019околу 17.00 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека Б.С.(63) од Гостивар, на неговиот Фејсбук профил објавил статус со расчистичка и
Локално

Девојка од Вевчани им украла фотографии и недолично се однесувала на лажен Фејсбук профил

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Л.Б.(29) од Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на лични податоци“,
Локално

Охриѓанка му го украла идентитетот на „Фејсбук“ и „Инстаграм“ и комуницирала со неговите роднини

Никола Осило
СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.В.(29) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на лични податоци“, информира МВР. Во
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Да не го донесе Владава Фејсбук и Инстаграм во Македонија што не работат?!„: Твитер реакции

Редакција
Фејсбук и Инстаграм (кој е во сопственост на Фејсбук) од денеска повторно функционираат нормално по техничкиот проблем, еден од најголемите во историјата на социјалната мрежа.
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Внимание: Бидете внимателни при откривање на адреса, матичен број, податоци од платежни картички… на Интернет

Редакција
Дирекцијата за заштита на лични податоци (ДЗЛП) информира дека се забележува зголемена активност на организирање лажни наградни игри преку социјалните мрежи (Facebook, Instagram…). При тоа,
Политика

(ВИДЕО) Амди Бајрам собрал 10 илјади лајкови на Фејсбук, ама се откажа од претседателската трка

Редакција
Кандидатот за претседател од Сојузот на Ромите, актуелниот пратеник, Амди Бајрам се откажа од претседателската трка, и ја дава својата подршка на заедничкиот кандидат на
Локално

Штипјанка измамена преку Фејсбук: Платила над 8.000 евра за да добие 850.000 евра од повреден војник во Авганистан

Никола Осило
На 28.02.2019 во 15.30 часот во СВР Штип, 54-годишна жена од Штип пријавила дека била измамена од лице кое го запознала на социјалната мреж Фејсбук
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој му дозволува на командантот Малишева да си пишува статуси на Фејсбук, нели телефоните се забранети во затвор

Редакција
Мухамед Красниќи познат како командант Малишева стана „ѕвезда“ благодарение на Фејсбук статусите во кои се заканува, објаснува кој ги „натепал“ поранешните министри Миле Јанакиески и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако може некој од вмровците да му пренесе на Груевски дека Македонци не се пишува со мала буква“: Твитер „прегреа„

Редакција
Новиот Фејсбук статус (во два дела и поприлчно долг) на поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, кој избега во Унгарија и доби политички азил, предизвика низа
Политика ТОП СТОРИИ

Груевски на Фејсбук: „Прво влез во НАТО и ЕУ, а потоа корекција на штетата„

Редакција
По потпишување на Протоколот за членство на Македонија во НАТО во Брисел, на Фејсбук се јави поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој избега во Унгарија, каде