еМагазин

Tag : фејсбук

Бизнис ТОП СТОРИИ

Пошта е злоупотребена во измамничка кампања на Фејсбук

Редакција
Пошта информира дека нејзиното име е злоупотребено во измамничка кампања преку социјалната мрежа Фејсбук, со лажна веб-страница која испраќа пораки и апелира до граѓаните да...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Фејсбук, група за „правда“ за Палевски, се договара и протест

Редакција
На Фејсбук е формирана група „Правда за Палчо, правда за Вања, правда за Панче, правда за Македонија“. На истата администраторите, но и граѓани кои се...
Македонија

Злоупотребен приватниот Фејсбук-профил на претседателката на Антикорупциска комисија, Ивановска

Редакција
Приватниот профил на претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) Билјана Ивановска на „Фејсбук“ е злоупотребен, информираа денеска од ДКСК. – Одредени лица...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поевтино сирење, млеко, мед… на Фејсбук

Редакција
Цените на храна во Македонија секојдневно растат, а државата неможе или несака да го сопре овој тренд, па граѓаните се самоорганизираат на социјалните мрежи, и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерство за правда во 2019 година, не дало одобрение за употреба на името Иван Михајлов, вели Дескоска

Редакција
Јавноста со право реагира околу името на културниот центар „Иван Михајлов“ во Битола, напиша на својот Фејсбук-профил поранешната министерка за правда Рената Дескоска, посочувајќи дека...
Свет ТОП СТОРИИ

Русија ги блокира Фејсбук и Твитер

Редакција
Русија ги блокираше социјалните мрежи Фејсбук и Твитер, пренесуваат руските медиуми. Според руското регулаторно тело за комуникации, Роскомнадзор, пристапот до социјалните мрежи е ограничен на...
Свет ТОП СТОРИИ

Фејсбук им забрани на руските државни медиуми реклами и монетизација на платформата

Редакција
Фејсбук им забрани на руските државни медиуми да прикажуваат реклами и да монетизираат на платформата, каде било во светот. Фејсбук, исто така, ќе продолжи да...
Македонија

Условна казна затвор за коментар со омраза напишан на Фејсбук страната на ЗНМ

Редакција
Денеска пристигна судска пресуда во корист на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) за случајот каде што од профил на социјалната мрежа Фејсбук именуван како...
ЖИВОТ

Атиџе жртва на напади на Фејсбук: Срцево ми е полно тага, не заслужувам да ме понижуваат, да имам пари и јас ќе помагам

Редакција
Хероината на „Медена земја“, Атиџе Муратова е жртва на напади на Фејсбук, објави ММС. Таа во разговор за ММС вели дека блиски луѓе и кажувале...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Која е македонската компанија „Сајтрокс“, која е на „шпионската листа“ на Фејсбук

Редакција
Македонската компанија „Сајтрокс“ (Cytrox) е помеѓу седумте фирми на кои „Мета“ (Фејсбук) им забрани пристап до нејзините социјални мрежи Фејсбук, Инстаграм и Вотсап, поради тоа...