еМагазин

Tag : продажба

Бизнис ТОП СТОРИИ

Алкалоид со консолидирани продажби од 79,9 милиони евра, извоз од 58,1 милион евра и со инвестиции од 4,8 милиони евра во првите три месеци од годината

Редакција
Алкалоид АД Скопје според единечниот Биланс на успех, во периодот јануари – март 2024 година има продажби од 3.419.742.486 денари, што е за 10 %...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во среда и четврток на продажба нови акции на ТЕ-ТО

Редакција
Од Македонската берза информираат дека на 28.02.2024 година (среда) и 29.02.2024 година (четврток), на барање на членката Комерцијална Банка АД Скопје, по пат на јавна...
Бизнис ТОП СТОРИИ

По третпат се продава топланата Скопје Север

Редакција
Од Македонската берза информираа дека на 26.02.2024 година на барање на Комерцијална Банка АД Скопје, по пат на јавна берзанска аукција на акции при продажба...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реплек оствари 42% раст на приходите од продажба – годинава растот ќе продолжи со освојување на нови пазари

Редакција
„Репек АД“ оствари раст на консолидираните приходи од сегментот фармација, со што реализацијата на Годишниот план на компанијата за 2023 година е надминат и изнесува...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Се продава шума и градежно земјиште на Мијалков за над 2 милиони евра

Редакција
По продажбата на запленети станови на поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, Агенцијата за управување со одземен имот, објави...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Голем интерес за домување во кулите во комплексот „Diamond of Skopje”: Се очекува во 2024 година сите станови да се продадат

Редакција
Живеењето по теркот на светските метрополи што го нуди „Diamond of Skopje” предизвика голем интерес на пазарот на недвижности, поставувајќи нови повисоки стандарди. Причина за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Продадени три стана и гаража на Мијалков за 332 илјади евра

Редакција
На денешно електронско јавно надавање на запленет имот на поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков се продадени три негови...
Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска надавање на дел од имотот на Мијалков, што се продава и колку вреди?

Редакција
Денеска на електронско јавно надавање се продава запаленет имот на поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање (УБК), Сашо Мијалков. Се продаваат три стана...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој се заканува да не се продадат становите на Мијалков?

Редакција
На 27. ноември ќе се продава нов запленет имот за случајот „Империја“ на поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање (УБК), Сашо Мијалков. Станува...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На продажба уште три станови и гаража на Мијалков проценети на 330 илјади евра

Редакција
Државата продава уште три запленети станови и гаража на поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков. Како што информираа од...