еМагазин

Tag : продажба

Бизнис ТОП СТОРИИ

Охридска банка Сосиете женерал се продава на Штаермеркише Шпаркасе

Редакција
Сосиете Женерал со седиште во Париз, акционер на Охридска Банка, кој во моментот поседува 384.844 обични акции со право на глас издадени од Охридска Банка,
Балкан

„Кока-Кола“ ја купува српската компанија „Бамби“ за 260 милиони евра

Редакција
„Кока-Кола“ започна процес на преземање на српската кондиторска компанија „Бамби“ од фондот „Мид Еуропа Партнерс“, во вредност од 260 милиони евра. Како што се наведува
Свет

Околу 194.000 возила „Фиат“ продадени во Европа во 2018

Редакција
Постојаниот симбол на италијанскиот стил и производство низ целиот свет, безвременскиот FIAT 500 продолжува да импресионира, овој пат така што во единаесеттата година од своето
Бизнис

Рекордна продажба на чоколадно млеко и павлака: Бимилк лидер на пазарот и во 2018 година

Редакција
Битолска млекара 2018 година ја завршува со позитивен раст на вкупната продажба и задржување на лидерската позиција во млечната индустрија. Како лидер на пазарот, компанијата
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети возила по багателни цени

Никола Осило
Управата за јавни приходи на аукција што ќе се одржи на 24 декември ќе понуди на продажба автомобили, камиони, булдожери и други возила запленети по
БАШ НИ Е ЌЕФ

Во организација на Асоцијација на менаџери на Македонија во МНТ се оддржа ексклузивниот тренинг со Сем Вакнин

Редакција
На 24-ти ноември 2018 година во просториите на Македонскиот народен театар во Скопје (МНТ), се оддржа ексклузивниот тренинг со проф. д-р. Сем Вакнин. Истиот беше
Бизнис ТОП СТОРИИ

На продажба атрактивен деловен и магацински простор на „Авиоимпекс“

Никола Осило
На јавно наддавање кое ќе се одржи на 26.11.2018 година ќе се понуди атрактивен деловен простор во строгиот центар на Скопје на авиокомпанијата „Авиоимпекс“ во
Бизнис

Приходите на „Старбакс“ зголемени на 6,3 милијарди долари

Редакција
Американската компанија „Старбакс“ во третото тримесечие од годинава оствари приход од продажба од 6,3 милијарди долари, што е за 10,6 отсто повеќе од минатата година.
Да помогнеме

Аукција на потпишани спортски дресови за помош на Сара

Редакција
Во организација на граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“ и „Коузи бар“ во среда со почеток од 21 часот ќе се одржи аукција на потпишани дресови од
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе добие ли НЛБ Банка нов сопственик: Нова Љубљанска банка го продава мнозинскиот пакет акции

Редакција
Нова Љубљанска банка (НЛБ) и Словенскиот државен холдинг (СДХ) како претставник на нејзиниот сопственик, денеска преку Љубљанската и Лондонската берза објавија намера за продажба на